Bitka za Klautern

Pravi su rat vodili Amerikanci i Talijani u grotlu Fritz Walter stadiona Utakmicu visokog ritma obilježili su brojni kartoni tri isključenja divljački lakat De Rossija a sve je završilo s nimalo miroljubivih 1:1

Nakon što su protiv Čeha pali bez ispaljenog metka očekivalo se da će se i Italija lako obračunati s Amerikancima S tim se nisu složili izabranici Brucea Arene koji su od početka meča krenuli agresivno i takvim su pristupom nemalo iznenadili talijanske zvijezde

U prvih dvadesetak minuta igre Stars n Stripesi su stalno prijetili Buffonovim vratima ali su iz prve prave akcije poveli Talijani U 22 minuti Pirlo je sjajno pronašao glavu Gilardina koji je u padu zakucao loptu iza Kellera Azzurri nisu dugo uživali u vodstvu – samo pet minuta kasnije ubačaj Reyne u vlastitu je mrežu efektno pospremio Zaccardi

Minutu kasnije Italiju je zadesila nova nevolja De Rossi je na centru laktom divljački opalio McBridea u glavu i zasluženo zaradio jednosmjernu kartu za svlačionicu Snage na travnjaku su vrlo brzo izjednačene Zbog grubog nastraja na Pirla u 45 minuti je izravni crveni dobio i američki branič Mastroeni

Ali ni tu nije bio kraj kartonima a sudac Jorge Larriondo i dalje je bio najzaposleniji čovjek na terenu U 66 sekundi drugoga poluvremena Pope je dobio drugu javnu opomenu pa je i on morao prije vremena iz igre Tada se u junaka susreta prometnuo američki vratar Casey Keller koji je dvaput sjajno skinuo šuteve Alexa Del Piera

Zasigurno najratobornija utakmica njemačkog skupa ušla je i u povijest s tri isključenja – do sada samo još tri susreta završavala s tri crvena kartona Nakon ovog rezultata jasno je da je Italija propustila veliku priliku olakšati si situaciju u skupini koja se uoči zadnjega kola pretvorila u skupinu smrti

U zadnjem kolu igraju Italija – Češka te Gana – SAD Sigurno je da neće biti kalkulacija jer pobjede Gance Talijane i Čehe sigurno vode u osminu finala dok Amerikanci moraju svladati Crnu zvijezdu i nadati se porazu Čeha

Italija – SAD 1:1 1:1

Kaiserlautern Fritz Walter stadion Gledatelja: 45 000 Sudac: Jorge Larrionda Urugvaj Strijelci: 1:0 – Gilardino 22 1:1 – Zaccardo 27-ag