Barçina osveta za Atenu

I drugi uzvrat polufinala okončan je bez golova Katalonci su i u revanšu bili opasniji ali tko zna kako bi priča završila da njemački doktor nije poništio regularni pogodak Ševčenka

Barcelona – Milan 0:0 prvi susret – 1:0
Barcelona Stadion Nou Camp – 100 000 gledatelja Sudac: Markus Merk Njemačka

BARCELONA
Valdes Belletti Marquez Puyol Van Bronckhorst Iniesta Edmilson Deco Giuly Larsson 68 Eto o Van Bommel 89 Ronaldinho

MILAN
Dida Stam Costacurta Cafu 64 Kaladze Serginho Gattuso Rui Costa 68 Pirlo Kaka Seedorf Ševčenko Inzaghi Gilardino 80

Osveta je jelo koje se servira hladno – 12 je godina Barcelona čekala na uzvrat za atenski poraz u nezaboravnom finalu Lige prvaka kada su Boban Savičević i društvo s 4:0 deklasirali Romarija Stoičkova i ostale Ponos Katalonije peti će put igrati u finalu Samo jednom su otišli do kraja

Spektakl sezone nije prošao u znaku vrhunskog nogometa već taktičkog rata dvojice stratega koji je ponovno dobio Frank Rijkaard – Ronaldinho na klupi kako ga je nazvao njegov predsjednik Laporta Nizozemac je još jednom odlično postavio igru i gotovo posve blokirao suparničke akcije

Milan je u lovu na gol zaostatka u drugom poluvremenu zaigrao s otvorenim gardom Ancelotti je u igru pogurnuo Cafua Rui Costu i Gilardina u drugih 45 minuta loptu su uglavnom držali Talijani ali moćna momčad sa San Sira kreirala je tek dvije prave prigode

U 50 minuti Ševčenkov udarac glavom obranio je Valdes a trenutak iz 69 minute još će se dugo prepričavati Ukrajinac je majstorski zabio glavom Puyol je spotaknuo sam sebe ali je Markus Merk vidio prekršaj Šteta jer bačena je velika ljaga na inače zaslužen prolaz Barçe

S druge strane Barcelona je mogla i morala još puno prije osigurati završnicu Vrlo raspoloženi Samuel Eto o u prvih je četvrt sata dvaput izlazio sam na Didu ali je Brazilac bio uspješniji Milanov golman istaknuo se i prilikom Larssonova udarca glavom iz blizine

Ipak šansu utakmice upropastio je Belletti Ronaldinho se početkom nastavka konačno oslobodio Gattusove sjene i majstorski proigrao Giulyja koji je ubacio prizemnu loptu na pet metara Belletti je bio sam kao duh ali Barçin Brazilac ipak je samo bek – u ključnom je trenutku promašio cijelu loptu

Gosti su u finišu krenuli va banque ali Rijkaard je sve predvidio – Pirla je isključio Iniesta Kaku Edmilson a u završnici je domaći trener Eto oa vratio na lijevi bok I to je Kamerunac dobro odigrao Milanovi napadi bili su stihijski pa je prepuni Nou Camp kraj dočekao u ekstazi

Veliko finale igra se 17 svibnja u gradu svjetlosti na Stade de Franceu Može li Arsenal koji će igrati svoje prvo finale zaustaviti vjerojatno najbolju i zasigurno najatraktivniju momčad Starog kontinenta?

Preuzeto sa: www iskon hr