Middlesbrough opet ustao iz mrtvih

Nogometaši Middlesbrougha plasirali su se u finale Kupa UEFA-e nakon što su na Riversideu pred 35 000 gledatelja pobijedili bukureštansku Steauu 4:2 i tako nadoknadili pogodak zaostatka iz prve utakmice

Premda je Steaua nakon 24 minute vodila 2:0 golovima Nicolae Dice 16 i Dorina Goiana 24 te u tim trenucima računajući i prvu utakmicu imala čak tri pogotka prednosti domaćin se nije predao i još jednom je priredio čudesan obrat

Do kraja poluvremena Boro je smanjio rezultat pogotkom Massima Maccaronea 33 a potom u drugom dijelu utakmice s tri pogotka izborio vizu za Eindhoven gdje će se igrati finale

Strijelci su bili Mark Viduka 64 Chris Riggott 73 te junak Massimo Maccarone 89 Talijanski napadač je u četvrtfinalu protiv Basela postigao odlučujući pogodak u 90 minuti a ovoga puta minutu ranije

Englezi će se za trofej boriti protiv španjolske Seville koja se u finale plasirala nakon što je u uzvratnom susretu nakon produžetka pobijedila Schalke 1:0 Prvi susret završio je bez pogodaka Strijelac jedinog gola bio je Antonio Puerta u 101 minuti