Barça predala krunu

Iako su Katalonci slavili na Anfieldu poraz na Nou Campu stajao je ih prolaza dalje Barçinu sudbinu su doživjeli i Lyon te Inter Chelsea je tek u drugom dijelu slomio otpor Porta i izborio četvrtfinale

Već je osmina finala Lige prvaka bila kobna za čak tri papirnata favorita – Barcelonu Inter i Lyon Vodeće momčadi španjolskog talijanskog i portugalskog prvenstva sada se mirno mogu posvetiti obavezama u nacionalnim ligama jer je za njih sudjelovanje u najelitnijem europskom klupskom natjecanju završeno

Što se tiče Barcelone takav se rasplet mogao naslutiti nakon prvog susreta na Nou Campu Liverpool je tada nadigrao Rijkaardovu momčadi i uoči uzvrata je stekao kapitalnu prednost od 2:1 Unatoč optimističkim najavama ni u prvom poluvremenu utakmice na Anfield Roadu Barça se nije iskazala

Benitezovi igrači su jurišali prema vratima ovoga puta odličnog Victora Valdesa ali dvaput se na putu do mreže ispriječila greda Prvi put je pucao Riise a drugi put gotovo s centra Sissoko Tek je u drugom dijelu katalonska momčad pokazala igru dostojnu europskog prvaka

U posljednjih 20-ak minuta dvoboja Rijkaard je ubacio Gudjohnsena nešto ranije je u igru ušao i Giuly a totalna ofenziva urodila je plodom u 75 minuti kada je baš Islanđanin matirao Reinu Iako su u preostalom vremenu Katalonci jako pritisnuli rezultat se nije promijenio i Liverpool je zasluženo izborio četvrtfinale

A tamo će biti i drugi engleski klub Chelsea koji je nakon prvih 45 minuta na svom Stamford Bridgeu gubio od Porta Gosti su poveli pogotkom Quaresme u 15 minuti no u trećoj minuti drugoga dijela uz veliku pomoć gostujućeg vratara Heltona izjednačio je Robben Pobjedu Bluesu osigurao je Ballack u 79 minuti

Tako je Porto u desetom gostovanju na Otoku upisao i deveti poraz uz jedan remi Utakmicu nisu izgubili jedino 2004 kada je momčad vodio Jose Mourinho a te je godine portugalska momčad bila i prvak Europe Ovoga je puta Mourinho bio na suprotnoj strani

Veliko iznenađenje priredila je već otpisana Roma Nakon što je prvi susret na Olimpicu završio bez pogodaka Rimljane su mnogi otpravili na put bez nade Ali u Lyonu se dogodila senzacija u režiji Francesca Tottija i društva koji su francuskom prvaku nanijeli prvi poraz na Gerlandu u posljednjih 19 europskih utakmica

Kapetan Rome je u 22 minuti zabio prvi gol za svoju momčad a minutu prije odmora Brazilac Mancini je pokopao Lavove Tako je Lyon koji je tri posljednje godine igrao najmanje u četvrtfinalu Lige prvaka zapeo već na prvoj stepenici nokaut-faze

Neočekivano je i ispadanje uvjerljivo vodeće momčadi talijanskog prvenstva U uzvratnom susretu na Mestalli nije bilo pogodaka a kako je prvi susret na San Siru završio 2:2 Šišmiši su zbog više golova u gostima izborili prolaz dalje

Dvoboj je obilježila jalova dominacija gostiju koji su loptu imali više u svojim nogama ali bez pravih prilika Valencia je zatvorila sve prilaze svojem golu i znalački sačuvala nulu Na kraju susreta došlo je do masovne tučnjave među igračima sudjelovale su i klupe obje momčadi a obračun se nastavio i u svlačionici