Tvrđava Gradina Srebrenik

Velika slavlja Bayerna i PSV-a

Niski velikana koji su se već u osmini finala oprostili od Lige prvaka pridružili su se i Real te Arsenal Celtic je pao tek nakon produžetaka Bez iznenađenja na Old Traffordu

Njemački prvak plasirao se u četvrtfinale nakon što je u uzvratnom dvoboju pobijedio Real Madrid s 2:1 Strijelci za domaće bili su Makaay 1 i Lucio 66 dok je poraz Kraljevskog kluba ublažio Van Nistelrooy iz jedanaesterca u 83 minuti Bio je to osmi uzastopni poraz Reala na gostovanju u Münchenu i to već četvrti rezultatom 1:2

Makaay je pogodak postigao u 10 sekundi što je najbrži pogodak u povijesti Lige prvaka Dosadašnji rekord držao je vezni igrač Arsenala Gilberto Silva koji je u rujnu 2002 godine u dvoboju protiv PSV Eindhovena postigao pogodak u 20 sekundi

Lucio je prednost udvostručio nakon kornera a Nizozemac je zabio s bijele točke poslije sumnjivog prekršaja nad Robinhom Obje momčadi utakmicu su završile s deset igrača – u 82 minuti je neuvjerljivi sudac Michel zbog naguravanja uoči penala isključio Van Bommela i Diarru

Bavarci su bili daleko bolja momčad promašili su cijeli niz zicera odličan je bio i Casillas pa su morali drhtati do posljednjih sekundi U samom finišu Kraljevi su imali prigodu uskrsnuti iz mrtvih – Ramos je odličnim udarcem s 20 metara svladao Kahna ali je prije toga igrao rukom

Nakon europskog prvaka Barcelone u osmini finala ispao je i doprvak Arsenal PSV Eindhoven je u uzvratnom susretu u Londonu uspio sačuvati pogodak viška iz prve utakmice i rezultatom 1:1 izboriti plasman u četvrtfinale elitnog natjecanja

Arsenal je poveo autogolom Alexa u 58 minuti kojem je to bio drugi autogol na utakmicama protiv Topnika u Londonu Međutim Brazilac se od tragičara prometnuo u junaka kada je u 83 minuti glavom izjednačio i omogućio veliko slavlje Nizozemaca Gosti su usput oštećeni za klasični jedanaesterac

Nakon pobjede od 1:0 u Francuskoj Manchester United je identičnim rezultatom svladao Lille i na Old Traffordu Pogodak odluke postigao je Henrik Larsson u 72 minuti nakon sjajnog ubačaja Cristiana Ronalda Bila je to ukupno treća pobjeda Crvenih vragova protiv Lillea rezultatom 1:0 te treći dvoboj na Old Traffordu na kojem Francuzi nisu postigli gol

Milan je teškom mukom nakon produžetaka pobijedio Celtic 1:0 Strijelac jedinog pogotka bio je velemajstor Kaka nakon sjajnog solo-prodora u 93 minuti Hrvatski reprezentativac Dario Šimić ušao je u igru u 116 minuti Prva utakmica u Glasgowu završila je bez pogodaka

Ancelottijeva momčad imala je skoro 30 udaraca na gol na vratima gostiju sjajan je bio Poljak Boruc ali unatoč premoći crveno-crni su odigrali vrlo lošu utakmicu Osim Brazilca spasio ih je i sudac Plautz taj će dijeliti pravdu nama i Makedoncima koji nije svirao čisti penal za Škote nakon Maldinijeva igranja rukom

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …