Tvrđava Gradina Srebrenik

Azzurri tricom među četiri

Italija je pobijedila uvjerljivo ali konačni rezultat vara Ukrajina je kod 0:1 promašila tri čista zicera i pogodila dvije vratnice Proradio je Luca Toni ali ključne je poteze vukao Gianluca Zambrotta

Italija bez Neste i Materazzija s Tottijem i Barzaglijem od prve sekunde krenula je furiozno U 4 minuti Camoranesi je poput brzog vlaka prošao 30-40 metara došao do ruba šesnaesterca opalio ali je lopta prohujala kraj vratnice

Dvije minute kasnije veliko slavlje Talijana u koprodukciji Zambrotte i Šovkovskog Juventusov bočni je ljevicom pucao s nekih 18 metara Dinamov golman je bio u tom kutu udarac se ne može nazvati neobranjivim ali je lopta ipak završila u mreži

Početna bura nakon pogotka neočekivano se brza smirila i do kraja poluvremena uglavnom je vladala bonaca Ukrajinci su prvi put na gol zapucali tek u 33 ali Timoščukov projektil kao i nešto kasnije onaj Šelajevljev nisu išli u okvir vratiju

Zato je nastavak bio na razini četvrtfinala jednog Svjetskog prvenstva Italija je vrlo opasno živjela u prvih četvrt sata drugog dijela ali Buffon i društvo još su jednom sačuvali mrežu čistom – Talijanima još nitko nije zabio Jedini zgoditak koji su primili bio je autogol Zaccardo

U 50 minuti Kaliničenko je ostavljen sam na drugoj vratnici dobro je pucao glavom ali lopta je pogodila stativu Baš kao i Buffonova glava Osam minuta kasnije opet su dobre vile sačuvale momčad Marcella Lippija

Dotad slabi Milevski jednim je potezom izbacio cijelu suparničku obranu Šelajev je bio oči u oči s Buffonom ali je Gigi obranio Na odbijenu loptu natrčao je Kaliničenko jako pucao s 10-ak metara ali je odnekud iskrsnuo Zambrotta i odbio loptu s gol-linije

Talijanima više nije trebalo Nakon sat vremena ukrajinska je obrana bila krajnje nespremna za jedan Tottijev ubačaj Cannavaro je promašio loptu ali je najbolji strijelac Serie A bio neumoljiv – prvi pogodak Fiorentinina golgetera u Njemačkoj

Posljednji ukrajinski trzaj stigao je u 62 minuti ali još jednom je sreća okrenula leđa Sbirnoj – Timoščukov udarac odsjeo je točno na gredi Točku na i Toni je stavio u 69 ali je opet lavovski dio posla odradio Zambrotta Luca je samo morao gurnuti loptu u gol

O prvom finalistu tako će odlučivati Italija i Njemačka Te dvije momčadi posljednji su se put sučelile 1 ožujka ove godine u Firenzi Završilo je čak 4:1 za Italiju a nakon tog dvoboja skoro je smijenjen Klinsmann No bilo pa prošlo ionako se radilo samo o prijateljskoj utakmici

Italija – Ukrajina 3:0 1:0

Hamburg AOL Arena Gledatelja: 50 000 Sudac: Frank De Bleeckere Belgija Strijelci: 1:0 – Zambrotta 6 2:0 – Toni 59 3:0 – Toni 69

ITALIJA
Buffon – Zambrotta F Cannavaro Barzagli F Grosso – Camoranesi od 68 Oddo Gattuso od 77 Zaccardo Pirlo od 68 Barone Perrotta – Totti – Toni

UKRAJINA
Šovkovski – Gusev Rusol od 45 Vaščuk Sviderski od 20 Vorobej Nesmašni – Gusin Timoščuk Šelajev Kaliničenko – Milevski od 72 Bjelik Ševčenko

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …