Tvrđava Gradina Srebrenik

Željo rutinski za nova tri boda

Duel aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine i posljednjeplasirane ekipe ove sezone u BH Telecom Premijer fudbalskoj ligi Bosne i Hercegovine nije bio previše uzbudljiv, jer je Željezničar prilično lako došao do novih bodova, a Gradina se za još jednu stepenicu spustila prema Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine.

Prvo uzbuđenje pred golom domaćih odigralo se u 14. minuti, kada je Zajko Zeba sa vrha kaznenog prostora šutirao, ali je lopta otišla zamalo preko gola.

Ipak, izabranici Amara Osima poveli su u 23. minuti. Slobodan udarac ponovo je izveo Zeba, a u kaznenom prostoru Gradine najbolje se snalazi Jadranko Bogičević, koji plave sa Grabvice dovodi u prednost.

Nakon postignutog gola, tempo igre je opao, pa do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

U nastavku su gosti sa Grbavice ponovo dominirali, a kruna bolje igre stigla je u 67. minuti kada je na 2:0 povisio nekadašnji fudbaler Gradine Samir Bekrić, koji je na poluvremenu zamijenio Brkovića. Gradina je smanjila pred sami kraj susreta, golom Zeljkovića, nekadašnjeg juniora Plavih

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a sarajevski plavi susret su završili sa igračem manje, nakon što je minutu prije kraja crveni karton dobio Benjamin Čolić.

(SportSport.ba)

Silver Kings – pričamo o uspjehu

Ovih dana smo mogli da čitamo odlične vijesti o uspjehu Silver Kingsa, košarkaškog kluba iz …

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.