Vratarov pogodak izbacio Šahtar

Sekunde su dijelile Šahtar od četvrtfinala A onda je vratar Seville došao u kazneni prostor i glavom matirao svojeg kolegu za izjednačenje Ukrajincima je presudio Chevanton u produžetku

Nogometaši Seville plasirali su se u četvrtfinale Kupa UEFA-e dramatičnom pobjedom protiv Šahtara u Donjecku nakon produžetaka U prvoj utakmici u Španjolskoj bilo je 2:2 a u uzvratu su branitelji naslova bili pred ispadanjem jer su Ukrajinci do posljednje minute vodili 2:1

Tada je međutim vratar Seville Anders Palop došao na izvođenje kornera svoje momčadi u kazneni prostor Šahtara i glavom postigao pogodak za 2:2 i produžetke U dodatnih 30 minuta prolazak gostima osigurao je Javier Chevanton golom u 105 minuti

Srnini suigrači su sami krivi za eliminaciju Vodili su čak dvaput – pogotkom Matuzalema u 49 te Elana u 83 minuti Prvi gol za španjolsku momčad postigao je Maresca u 53 minuti No onda je uslijedila već opisana dramatična završnica

U četvrtfinale se plasirao i AZ Alkmaara Nizozemci su uspjeli nadoknaditi dva gola minusa iz prve utakmice protiv Newcastle Uniteda koja je završila 4:2 u korist engleske momčadi

U uzvratu su igrači AZ Alkmaara slavili 2:0 i prošli dalje zbog pravila o pogocima u gostima Pogotke za domaćine postigli su Šota Arveladze u 14 te Danny Koevermans u 56 minuti

Uvjerljivim trijumfom plasman među osam najboljih u Kupu UEFA-e izborio je i Espanyol protiv Maccabija Nakon 0:0 u Haifi španjolski su nogometaši na svom travnjaku potpuno nadigrali goste iz Izraela Do velike pobjede 4:0 Espanyol je stigao za samo osam minuta drugoga poluvremena

Seriju je otvorio Ivan de la Pena u 53 minuti nastavio Tamudo šest minuta kasnije a blitzkrieg domaćih je zaključio Garcia u 61 minuti Konačnih 4:0 postavio je Walter Pandiani u posljednjoj minuti utakmice

Dramatično je bilo i u Lisabonu PSG je na uzvrat u Portugal donio minimalnih 2:1 no Benfica je pogocima Simaoa 12 i Petita 27 vrlo brzo došla do prednosti Pedro Pauleta je zabio svojem bivšem klubu i izjednačio pariški rezultat ali je Portugalcima prolaz osigurao Simao iz jednaesterca u 88 minuti

Preuzeto sa: www net hr