Velež kontrama slomio Gradinu

Gradina je u 4.kolu Telecom Premijer lige BiH danas u Gradačcu poražena od Veleža sa 1:3, što je nakon Sarajeva drugi ovosezonski poraz Plavih. Zanimljivo je da su sva četiri gola postigli igrači koji su ušli s klupe. Trener Gradine odlučio se na formaciju 4-1-4-1 sa Pirićem na golu a u zadnjoj liniji sa Savićem, Alićem, Zoletićem i Katanecom, zatim sa Salihbašićem kao korektorom veznom reda, te isturenim Tosunovićem, Hamzićem, Ivešićem i Husejnbašićem i u vrhu napada sa Smajlovićem. Izabranici Samira Adanalića u prvom dijelu potpuno su dominirali utakmicom, a prvu i najbolju priliku imao je Smajlović u 8.minuti koji sa 10 metara neometan šutira iznad gola. Mostarci prvi puta prijete u 19.minuti kada nakon centaršuta s lijeve strane Okića, lopta udara Savića u glavu i pogađa stativu, pa na sreću nije bilo autogola. Minut kasnije Rođeni opet prijete preko Okića, ali mladi Pirić je na mjestu. U 22.minuti prva sporna situacija. Dubinsku loptu Ivešića u kaznenom prostoru Veleža prihvata Katanec, kojeg u kaznenomo prostoru ruši gostujući stoper Mahinić, no glavni sudija Bureković iz Zenice se ne oglašava. U 37.minuti Katanec traži zamjenu pa umjesto njega ulazi Muminović. Do kraja prvog dijela Plavi i dalje imaju dominacijua ali najbolju šansu imaju u zadnjoj minuti prvog dijela kada Hamzić sa ivice kaznenog prostora šutira tik pored gola Bobića.

U nastavku susreta šansu dobija Ordagić umjesto Husejnbašića, a Gradina ponovo stvara pritisak. I onda možda ključni momenat utakmice. U 50.minuti Alić probija po desnom boku i u tom prodoru udara Mehmremića, pa sudija pokazuje crveni karton Aliću a drugi žuti Mehremiću i na terenu ostaje po 10 igrača. Ova situacija kao da je bolje pogodovala Mostarcima koji do vodstva dolaze u 60.minuti kada Okić bježi po lijevoj strani ubacuje loptu za rezervistu Hebibovića kojem nije bilo teško da sa 7 metara pogodi praznu mrežu. Bio je to šok za domaće koji se nisu oporavili ni od prvog gola a uslijedio je i drugi. U 73.minuti ponovo Okić bježi po lijevoj strani asistira za Hebibovića koji ovoga puta sa 16 metara pod prečku pogađa za 0:2. Devet minuta kasnije Srebreničani uspijevaju do smanjenja kada je “rezervista” Turbić dobro reagovao u kaznenom prostoru gostiju kada s lijeve strane prizemnim udarcem pogađa za smanjenje na 1:2. Potom su Plavi krenuli na sve ili ništa a Rođeni mudro izveli još jedan kontra napad i to opet preko Okića, koji vuče korijene iz Srebrenika, tačnije Sladne. Ponovo je probio po lijevom boku dodao do još jednog “rezerviste” Ćurića koji pogađa za konačnih 1:3.