U Dortmundu remi protiv Japana

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici na stadionu Westfalen u Dortmundu danas s Japanom igrala neriješeno 2:2 0:1 Golove za BiH postigli su Misimović u 56 11 m i Grujić u 65 minuti dok su strijelci za Japan bili Takahara u 45 i Nakata u 90 minuti

Nogometaši BiH su u prvom ovogodišnjem prijateljskom meču pružili dobru igru i u potpunosti nadigrali favoriziranu selekciju Japana Tokom cijele utakmice nogometaši BiH diktirali su tempo i stvarali prilike dok su Japanci napravili samo tri šanse od kojih su dvije pretvorili u gol

Susret je počeo šansom Barbareza koji je zakasnio na dobar ubačaj Bešlije U 20 minuti šut Bajramovića s ivice šesnaesterca blokirao je jedan japanski nogometaš dok je par minuta kasnije Misimović iz slobodnog udarca sa 20 metara šutirao tik iznad gola

Prvu ozbiljnu priliku Japanci su imali u 43 minuti kada je Hasagić zaustavio pokušaj loba Fukunishija Dvije minute kasnije Japan je uspio doći do vodstva Nakamura je izveo korner s lijeve strane a ispred Hasagić loptu je glavom u gol plasirao Takahara

Drugo poluvrijeme donijelo je potpunu dominaciju reprezentacije BiH Prvu priliku bh reprezetativci imali su u 50 minuti kada je Grujić sa sedam metara poromašio gol U 56 minuti Barbarez je oboren u šesnaestercu Japana sudija je pokazao na bijelu tačku odakle je Misimović pogodio za izjednačenje

Reprezentacija BiH došla je u vodstvo u 65 minuti preko Grujića koji je nakon šuta Barbareza odbijenu loptu sa pet metara poslao u gol

Priliku za povećanje vodstva selekcija BiH imala je u 78 minuti kada je rezervista Ibričić sa pet metara glavom šutirao pored gola

Kazna za propuštene prilike reprezentacije BiH stigla je u posljednjoj minuti kada je Nakata glavom s 15 metara zatresao mrežu za konačnih 2:2

Za selekciju BiH u Dortmundu su nastupili: Hasagić Berberović Musić Spahić Papac Bajramović Grujić Bešlija Bartolović Barbarez Misimović U drugom poluvremenu u igru su ušli Ibričić Vladavić Raščić i Hrgović

Preuzeto sa: www sport ba