U-21: BiH – Češka 1:1 – oproštaj

Odigran je uzvratni susret dodatnih kvalifikacija za plasman na EP protiv Češke Republike Konačan rezultat bio je 1:1 – poveli smo golom Salihovića u 52 minuti meča Česi su izjednačili u 81 minuti golom Frelacha Nakon 2:1 iz prvog susreta odnosno 3:2 za Čehe ukupno BiH se oprostila od plasmana na EP
Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati na evropsko prvenstvo koje se sljedeće godine održava u Holandiji

Mladi nogometaši BiH su u uzvratnom susretu baraža večeras u Sarajevu odigrali neriješeno 1:1 sa Češkom koja se zahvaljujući pobjedi od 2:1 u prvom meču plasirala na EP

BiH je došla u vodstvo u 52 minuti preko Salihovića a konačnih 1:1 postavio je Freilach u 81 minuti

Susret je na stadionu Asim Ferhatović Hase pred oko 10 000 gledalaca sudio Belgijanac Serge Gumienny

BiH: Baotić Muharemović Memišević Maksimović Pandža Čović Dajić od 86 Husić Salihović Ibišević Smajić od 77 Vršajević Džeko

Češka: Zlamal Kaufman Latka Hubnik Kadlec Švec Janda od 56 Papadopulos Frejlach Holenda Kolar od 89 Holek Pudil

Nogometaše BiH dijelilo je samo sedam minuta od plasmana među osam najboljih ekipa Evrope Reprezentativci BiH odigrali su na visokom nivou 80 minuta potpuno nadigravši favorizirane Čehe ali u posljednjih desetak minuta nisu izdržali nasrtaje gostiju

BiH je došla u vodstvo u 52 minuti golom Salihovića koji je topovski šutirao s 30 metara i pogodio rašlje gola češke reprezentacije

Nakon postinutog gola bh reprezentativci su prepustili inicijativu Česima koji su krenuli svim snagama u napad Takva igra isplatila im se u 83 minuti kada je Freilacha udarcem s 15 metara zatresao Baotićevu mrežu i tako odveo svoju reprezentaciju na EP

U posljednjim minutama nogometaši BiH imali su još dvije prilike da povedu sa 2:1 i izbore produžetke Prvo je u 90 minuti belgijski sudija Gumienny bh selekciji poništio pogodak zbog ofsajda a u trećoj minuti sudijske nadoknade nije svirao očit jedanaesterac nakon što je jedan češki igrao igrao rukom u svom šesnaetsrecu

Preuzeto sa: www sport ba