Tresle se grede, rodila se Roma

I dok je Chelsea imao najmanje muke da se plasira u četvrtfinale Lige prvaka Schalke je svog junaka Manuela Neuera natjerao da obrani 11 udaraca u 120 minuta a potom i dva 11-erca

Nakon Arsenala Manchester Uniteda Barcelone i Fenerbahçea plasman u četvrtfinale Lige prvaka u srijedu su izborili još i Roma Chelsea te Schalke

Real Madrid – Roma 1:2 0:0
prva utakmica 2:1 Roma

U dvoboju najzvučnijih protivnika gledatelji su svjedočili vrlo uzbudljivom ogledu iz kojeg je kao pobjednik na kraju ipak izašla talijanska momčad

Prvi uzdah izmamio je Baptista u 16 minuti čiji je silovit udarac krajnjim naporom zaustavio vratar gostiju Doni

Odmah je s druge strane uzvratio Aquilani međutim njegova bomba upućena s tridesetak metara je odsjela na gredi

Akciji tu nije bio kraj potom je opalio i Taddei no sjajnom se intervencijom iskazao i Cassilas

Bila je to tek prva greda na utakmici a sljedeću je pogodio Baptista iz slobodnog udarca u 49 minuti

Ukupno trećom prečkom u 67 uzvratio je Vučinić a samo tri minute kasnije dogodio se ključan trenutak ogleda

Zbog drugog žutog kartona isključen je branič Reala Pepe te je Roma koju sekundu kasnije zatresla gol

Odlično je s lijeve strane nabacio Tonetto a Taddei je glavom Romu odveo u sljedeći krug

Istina Real je uspio izjednačiti dvije minute kasnije kada je Robinho prekrasnim proigravanjem Raulu omogućio da lako zatrese mrežu no tu je nadanjima domaćina ipak bio kraj

S igračem manje Madriđani su se uglavnom mučili da stvore prigodu a u sudačkoj nadoknadi točku na i je stavio Vučinić

Chelsea – Olympiakos 3:0 2:0
prva utakmica 0:0

Na Stamford Bridgeu je neizvjesnost puno kraće trajala a Olympiakos je bio živ tek 303 sekunde kada je prvi mrežu gostiju zatresao Michael Ballack
S lijeve je strane nabacio Frank Lampard a njemački je reprezentativac s nekoliko metara glavom pogodio mrežu

Isti se dvojac u naslovnoj ulozi našao i u 25 minuti s tom razlikom što se tom prigodom Englez upisao kao strijelac

Ballack je opalio s desne strane šesnaesterca vratar Antonis Nikopolidis uspio je tek odbiti loptu no samo do natrčalog Lamparda koji s lakoćom dovršava akciju

Iz prvoga dijela istaknuo se još i podatak da grčka momčad nije uputila niti jedan udarac a tako je ostalo sve do 61 minute

U međuvremenu je Chelsea postigao i treći pogodak u 48 a nakon što je Salomon Kalou s dva metra ugurao loptu u mrežu po korneru Lamparda

Porto – Schalke 1:0 0:0 1:4 nakon jedanaesteraca
prva utakmica 1:0 Schalke

Estadio de Dragao će još dugo pamtiti Manuela Neuera

Vratar Schalkea obranio je dva jedanaesterca po svršetku 120 minute ali i blistao čitav susret skupivši 11 obrana od čega su neke zaslužile da uđu u rubriku je li to moguće?

Porto je prema njegovim vratima uputio sveukupno 23 udarca a sve je zbog taktike trenera Schalkea Mirka Slomke koji je odlučio čuvati 1:0 iz Gelsenkirchena

Umalo je u tome uspio i unutar devedeset minuta da Lisandro Lopez u 86 nije zatresao mrežu i to samo koji trenutak nakon što je iz igre isključen njegov suigrač Fucile zbog neopreznog starta na Altintopu

Kako bilo portugalska momčad u produžetku nije uspjela postići i taj željeni drugi gol dok je lutrija s bijele točke pripala junaku dvoboja Neueru

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u igru je ušao u 114 minuti te je bio precizan kod izvođenja jedanaesteraca

Preuzeto sa: www net hr