Topnici razbili Staru damu

Slavlje dvojca koji je potopio Juventus – Thierry Henry i Francesc Fabregas

Arsenal je na svom Highburyju potpuno nadigrao Staru damu i na uzvrat putuje s dva gola prednosti Od težeg poraza goste iz Torina spasio Buffon I u Lisabonu su briljirali vratari pogotovo domaći

Arsenal – Juventus 2:0 1:0
London – Stadion Highbury Gledatelja: 38 000 Sudac: Peter Fröjdfeldt Švedska Strijelci: 1:0 – Fabregas 40 2:0 – Henry 69

Wengerove bebe kreirale su još jednu veliku senzaciju u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka Nakon što su u osmini finala izbacile zvijezdama nakrcani Real u prvom dvoboju četvrtfinala nadigrale su i vodeći sastav Serie A Capellova je momčad na Highburyju bila potpuno anemična a poraz je mogao biti i teži da vratar Gigi Buffon nije imao svoj dan

Arsenal u kojem su ove sezone afirmirali mladići poput 19-godišnjeg Francesca Fabregasa 21-godišnjeg Philippea Senderosa ili 22-godišnjeg Mathieua Flaminija cijelu je utakmicu kontrolirao igru Stalna prijetnja Buffonovim vratima bio je Thierry Henry bivši igrač Juventus a upravo je francuski napadač bio inicijator akcije za vodeći pogodak domaćih

U 40 minuti gurnuo je loptu u for mladom Fabregasu Španjolac je ušao u gostujući šesnaesterac i iz okreta kroz noge Thuramu matirao nepomičnog Buffona U sljedećoj akciji Henry je opet bio u glavnoj ulozi ali njegov pokušaj završio je pored vratnice Srećom po Juventus sudac je vrlo brzo odsvirao kraj prvoga poluvremena

U drugom su Gunnersi nastavili u istom ritmu posebno aktivan bio je Jose Antonio Reyes Upravo je u španjolskoj koprodukciji pao i drugi pogodak za Arsenal Reyes je odličnom loptom uposlio mlađeg sunarodnjaka Fabregasa koji je krenuo sam prema Buffonu a potom je nesebično asistirao Henryju Kapetan domaćih je u padu pogodio nebranjenu mrežu

Do kraja dvoboja Juventus je mogao i teže stradati a gosti su utakmicu završili s devetoricom U 87 minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Mauro Camoranesi a samo minutu kasnije i Jonathana Zebinu zadesila je ista sudbina Tako će Wengerova momčad na Delle Alpiju braniti dva gola prednosti i sasvim je blizu ulaska u polufinale Lige prvaka prvog u povijesti londonskog kluba

Otegotna je okolnost za Juventus da u uzvratu zbog kartona neće igrati Vieira Camoranesi i Zebina te ozlijeđeni Del Piero I još nešto Topnicima je ovo bila sedma utakmica zaredom u Ligi prvaka da nisu primili pogodak čime su izjednačili prošlogodišnji Milanov rekord

Benfica – Barcelona 0:0
Lisabon – Stadion Luz Gledatelja: 60 000 Sudac: Stephen Bennett Engleska

U derbiju Iberijskog poluotoka Barcelona je bila bliži slavlju u Lisabonu Iako je trener Benfice Ronald Koeman junak jedinog naslova prvaka Europe katalonske momčadi iz 1992 najavio da ima recept za goste na kraju se morao zadovoljiti remijem bez golova

Utakmicu na stadionu Luz najbolje će dočarati epizoda iz 59 minute kada su igrači Barcelone čak dvaput uzdrmali vratnicu Larsson Motta Velike prigode tijekom dvoboja imali su i Ronaldinho Deco te Mark van Bommel no čuda je na vratima domaćih stvarao Marcelo Moretto de Souza Guarda-Redes

Portugalski vratar glavni je krivac za neodlučeni ishod no treba reći da je u drugom poluvremenu i Benfica imala nekoliko vrlo izglednih prigoda Miccoli Giovanni Simao S obzirom na prikazanu igru teško je vjerovati da će katalonska momčad na svom travnjaku propustiti priliku da se plasira u polufinale Lige prvaka

Preuzeto sa: www iskon hr