Strašni Manchester, Chelsea u 90.

U fantastičnoj predstavi furiozni Crveni vragovi deklasirali su razbijene rimske legije i s nevjerojatnih 7:1 prošli u polufinale Valenciju je u posljednjim sekundama srušio Michael Essien

Manchester United – Roma 7:1 prva utakmica 1:2

Momčad sir Alexa Fergusona ove sezone u prvih pola sata nije postigla niti jedan gol u Ligi prvaka a sada su nakon manje od 20 minuta zabili tri i praktički već u začetku četvrtfinalnog uzvrata osigurali prolaz Ludu večer domaćina otvorio je Michael Carrick

Igrala se 11 minuta kada je Ronaldo dodao Carricku koji je s 18 metara majstorskim udarcem matirao loše postavljenog Donija Drugi gol bio je pravo remek-djelo Poslije pet uzastopnih dodavanja iz prve fenomenalnu akciju je u 17 minuti okrunio Alan Smith

U 19 minuti svoj obol rapsodiji dao je i Wayne Rooney koji je uz pomoć stative pospremio u mrežu Giggsov ubačaj Romine muke nastavljene su u 44 minuti kada je nakon solo-prodora svoj prvi pogodak u Ligi prvaka postigao Cristiano Ronaldo

Ništa se nije promijenilo niti u nastavku Pet minuta nakon prvog Ronaldo zabija svoj drugi zgoditak peti Manchesterov U 60 minuti novi Carrickov projektil zakoprcao se u Donijevim rašljama za nestvarnih 6:0 Jedini tračak svjetlosti za goste u 69 minuti

Tada je ubacio Totti a Danielle de Rossi izvanrednim udarcem postigao počasni pogodak Slaba utjeha to više što je Roma do kraja primila još jedan udarac U 81 Patrice Evra je vrlo preciznim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio za 7:1

Pogađate Evra nikad nikom prije nije zabio u Ligi prvaka Manchester United u polufinalu čeka boljega iz okršaja Bayerna i Milana

Valencia – Chelsea 1:2 prva utakmica 1:1

Prvu prigodu na uzvratu imao je Morientes ali već nakon 20-ak minuta gosti su zagospodarili terenom Sredinom prvog dijela Chelsea je imao tri kornera zaredom a poslije dva od ta tri mogli su zabiti Ricardo Carvalho i Ballack

Kazna za promašaje Bluesa stigla je u 32 minuti kada je rasni centarfor Fernando Morientes ljevicom u padu zakucao loptu u suprotni kut nemoćnog Cecha Na veliki odmor Valencia je otišla s velikom prednošću i saznanjem da ove sezone još nikad nije primila dva komada na Mestalli

No za sve postoji prvi put Mourinho je u poluvremenu ubacio i trećeg napadača Joea Colea pa su gosti od prve sekunde krenuli u totalnu ofenzivu Nagrada je stigla već u 52 minuti kada je nakon velike gužve iz blizine izjednačio Ševčenko

Šišmiše je potom u nekoliko navrata spašavao Canizares i kada je već sve bilo spremno za produžetke Michael Essien je u 90 snažnim udarcem iskosa s 14-15 metara donio prvu pobjedu jednom engleskom sastavu na Mestalli Canizares je trebao bolje reagirati

Mourinho je ludovao od sreće a s tribina su na teren poletjeli kišobrani kovanice i drugi predmeti razočaranih navijača Žrtava ipak nije bilo U polufinalu će Chelsea imati priliku osvetiti se Liverpoolu za eliminaciju otprije dvije sezone

Preuzeto sa: www net hr