Srebrenička GRADINA deklasirala JEDINSTVO

Fast Tube by Casper

Danas je na gradskom stadionu u Srebreniku odigrana utakmica 21. kola Prve federalne lige, između NK Gradine i NK Jedinstva iz Bihaća.

Iako su vremenski uslovi bili dosta loši, mnogobrojna publika je došla da podrži svoj tim što je zasluga uprave NK Gradine koja je odlučila da za ovu utakmicu navijačima podijeli besplatne karte, da dođu u što većem broju i da podrže našu “plavu četu” u borbi za prvo mjesto.

Od samog početka suserta Gradina je dominirala na terenu što je rezultiralo pogotkom u 12. minutu susreta,a strijelac je bio Almir Popara.
Samo 2 minuta poslije prvog gola igrač Gradine Damir Smajlović postiže drugi gol a u 44. minuti pred sami kraj prvog poluvremena se ponovo upisuje u strijelce i povećava vodstvo svog tima na 3:0.

Prvo poluvrijeme je završilo vodstvom Gradine od 3:0, a u drugom poluvremenu golove za Gradinu ponovo postiže Popara (55’; 68’)

Gosti su uspjeli u 62. minutu smanjiti vodstvo domaćina na 4:1, a u 90. minuti im je bio dosuđen jedanaesterac i time smanjili vodstvo na 5:2.
Ovom pobjedom Gradina je sada prva na tabeli .
Dio današnje atmosfere možete pogledati na slikama ispod i na videu iznad.

(Srebrenik.NETwork)

Silver Kings – pričamo o uspjehu

Ovih dana smo mogli da čitamo odlične vijesti o uspjehu Silver Kingsa, košarkaškog kluba iz …

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.