Sloboda pobijedila Slogu sa 2:0

Fudbaleri tuzlanske Slobode pobijedili su Slogu sa 2:0 i na taj način su ostvarili plasman u polufinale Kupa BiH.

Prvo poluvrijeme utakmice na Tušnju nije ponudilo gotovo ništa. Sloboda je kontrolisala loptu, imala je nekoliko pokušaja prema golu Sloge, a najbolju šansu je imao je Sulejman Krpiš.

Ipak, njegov udarac je bio preslab i lagano je odbranio Hamzabegović. Sa druge strane gosti nisu napravili apsolutno ništa, ali su odbranili svoj gol i na odmor se otišlo bez golova.

Nastavak također donosi bolju igru domaćih. Prvo je Todorović uzdrmao prečku gola, a u 71. minuti domaći tim je poveo. Todorović je ubacio, Krpić je na pravom mjestu za prednost od 1:0.

Do kraja Sloga nije uspjela napraviti ozbiljnu šansu pred golom domaćih. Sloboda je u 84. minuti uspjela završiti posao, a konačan rezultat od 2:0 postavio je Grahovac.

Treba istaći da su u finišu meča isključena trojica fudbalera gostiju. Efendić, Stjepanović i Kostić su ranije morali pod tuš.(sportsport.ba)

The post Sloboda pobijedila Slogu sa 2:0 appeared first on Radio Srebrenik.