Sevilla na penale obranila naslov

Nova tragedija Espanyola u finalu Kupa UEFA-e Rulet s bijele točke bio je koban za sastav iz Barcelone i prije 19 godina Još jednom je heroj Andalužana bio vratar Palop

Sevilla – Espanyol 5:3 2:2 1:1
Glasgow Hampden Park Gledatelja: 48 000 Sudac: Massimo Busacca Švicarska Strijelci: 1:0 – Adriano 18 1:1 – Riera 28 2:1 – Kanoute 105 2:2 – Jonatas 115 Crveni karton: Moises 68

Jedanaesterci: Kanoute – 3:2 Luis Garcia – Palop brani Dragutinović – 4:2 Pandiani – 4:3 Alves – preko gola Jonatas – Palop brani Puerta – 5:3 Torrejon – Palop brani

SEVILLA
Palop Dani Alves Javi Navarro Dragutinović Puerta Marti Poulsen Maresca Jesus Navas 46 Adriano Renato 76 Luis Fabiano Keržakov 64 Kanoute

ESPANYOL
Iraizoz Zabaleta Jarque Torrejon David Garcia Rufete Pandiani 56 De la Pena Jonatas 87 Moises Riera Tamudo Lacruz 73 Luis Garcia

Po velikoj kiši u Glasgowu Sevilla se drugi put uzastopce domogla Kupa UEFA-e Na Hampden Parku odluka je pala tek nakon izvođenja jedanaesteraca Sevillin golman Palop obranio je tri od četiri penala i prometnuo se u heroja dramatične finalne utakmice

Taj čudesni Anders Palop u osmini je finala zabio Šahtaru u sudačkoj nadoknadi i tako izbacio Srninu momčad a sada se zadovoljio samo briljantnim obranama i asistencijama Naime Andalužani su poveli nakon što je Palop bacio loptu 60 metara u kontru

Sjajno dodavanje maksimalno je kapitalizirao Adriano koji se riješio Zabalete i potom matirao Iraizoza Međutim sastav iz Barcelone nije se pokolebao Samo deset minuta su gubili a tada je Riera opalio sa 16 metara Alves malo dodirnuo loptu i prevario svog golmana

Autsajderi iz Katalonije igrali su odlično i u nastavku Palop je spašavao Sevillu naročito nakon bombe Riere koju je skrenuo u prečku U 68 minuti neoprezni Moises Hurtado opravdano je zaradio drugi žuti Od tada je terenom zagospodarila Sevilla

Veliku premoć vladari Kupa UEFA-e konkretizirali su u posljednjoj minuti prvog produžetka kada je Malijac Kanoute iz blizine svladao inače odličnog Iraizoza Espanyol je u tim trenucima bio na koljenima Sevilla je mogla dotući protivnika

Nakon brojnih propuštenih zicera kazna za favorita stigla je u 115 minuti kada je pričuva Brazilac Jonatas fantastično opalio s 20-ak metara i zakucao loptu u sam donji lijevi kut Espanyol je ustao iz mrtvih i izborio jedanaesterce

No tamo je vladao Palop Katalonci su tako izgubili i svoje drugo finale zbog nesretne bijele točke Plakali su i prije 19 godina u Leverkusenu Sevilla je postala tek druga momčad u povijesti koja je obranila titulu Real Madrid Dapače ove bi sezone mogli osvojiti još dva trofeja prvenstvo Kup kralja

Preuzeto sa: www net hr