Ševčenko i sudac za pobjedu

Igra na sigurno donijela je Ukrajini prolaz u drugi krug Blohinovi igrači su bili za nijasnu bolji od Tunižana ali jedini gol djelo je suca Amarille koji je svirao nepostojeći penal za Sbirnu Ševčenko je bio siguran

Ukrajinska je reprezentacija igrom bez previše rizika izborila osminu finala Do slavlja nad Tunisom kojem je trebala pobjeda za prolaz u drugi krug Ukrajinci su došli u vjerojatno najslabijoj utakmici na njemačkom summitu Obostrano lošu igru začinio je i katastrofalni paragvajski sudac koji je izravno utjecao na ishod dvoboja

Odmah u početnim minutama tuniski branič Jaidi napravio je veliku pogrešku ali Šelajev to nije iskoristio U 22 minuti iskosa je pucao Rebrov no vratar Ali Boumnijel je zatvorio bliži kut Nešto kasnije je Ševčenko pravovremeno uletio u gostujući šesnaesterac ali je previše petljao iako je na drugoj strani imao sasvim samog Rebrova

Tunis je najbolju priliku prvoga dijela imao u 37 minuti ali su ukrajinski braniči u zadnji tren blokirali pokušaj Jazirija Isti igrač je u 45 minuti napravio veliku gluposti i bespotrebno zaradio drugi žuti karton pa je Lemerreova momčadi u drugo poluvrijeme ušla brojčano oslabljena

Nakon sat vremena igre na scenu je stupio sudac Carlos Amarilla U 65 je dosudio slobodan udarac za Tunis ali prilikom njegovog izvođenja nije vidio očito igranje rukom Timoščuka koji je u maniri a la Tomas rukom skrenuo udarac Inače lopta je u nastavku leta okrznula gredu

Samo pet minuta kasnije Paragvajac je svirao nepostojeći penal za Ukrajinu – Ševčenko se ugurao između vratara Boumnijela i Haguija osvojio loptu ali se u nastavku akcije sam sapleo i pao bez ikakvog kontakta s tunskim braničem

Napadač Milana je sam izveo i realizirao najstrožu kaznu Ukrajinci točnije Voronin nisu iskoristili i dvije odlične prilike u samoj završnici utakmice koju će svi – pogotovo Ukrajinci i Tunižani – vrlo brzo zaboraviti

Ukrajina – Tunis 1:0 0:0

Berlin Olympiastadion Gledatelja: 72 000 Sudac: Carlos Amarilla Paragvaj Strijelac: 1:0 – Ševčenko 70-11m