Tvrđava Gradina Srebrenik

Ronaldinho presudio Mourinhu

Vrhunski potez brazilskog genijalca uništio je sve nade engleskog prvaka na Nou Campu Plasman u četvrtfinale teškom je mukom izborio Juventus kojem je pobjedu poklonio vratar Werdera

Barcelona – Chelsea 1:1 0:0
Stadion Nou Camp – 90 000 gledatelja Sudac: Markus Merk Njemačka Strijelci: 1:0 – Ronaldinho 78 1:1 – Lampard 90 2 – 11m

Uvertira u dvoboj na Nou Campu bila je vatrena – navijači Barcelone već su u zračnoj luci trenera Chelseaja dočekali pljuvačkama i gomilom uvreda Užarenoj atmosferi podlegli su i igrači a na osvetu se posebno nabrusio Lionel Messi kojeg je Mourinho optužio da je najobičniji folirant Argentinac je međutim zbog ozljede igru napustio već u 25 minuti

Četvrti obračun Barcelone i Chelseaja u zadnje dvije sezone nije ponudio spektakularni nogomet Rijkaardova momčad imala je pozitivan rezultat sa Stamford Bridgea pa nije željela previše riskirati S druge strane Englezi su bili pomalo nemoćni da ozbiljnije ugroze vrata katalonskog sastava pa je prvo poluvrijeme proteklo bez izrazitijih prilika

U nastavku utakmice Mourinhovi su igrači bili puno aktivniji tražili su rupu u obrani domaćih no u 78 minuti presudio im je brazilski nogometni genijalac Ronaldinho je driblingom krenuo na trojicu igrača Chelseaja izdržao je duel sa snažnim Johnom Terryjem čak ga je i oborio na travu a potom preciznim udarcem s vrha šesnaesterca plasirao loptu pored Petra Cecha

Nekoliko minuta kasnije Barcelonino vodstvo mogao je povisiti Samuel Eto o ali udarac kamerunskog napadača liznuo je vratnicu s vanjske strane Otočki nogometaši ipak su uspjeli u drugoj minuti sudačke nadoknade postići pogodak Iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca precizan je bio Frank Lampard no za potpuni preokret više nije bilo vremena

Juventus – Werder 2:1 0:1
Stadion Delle Alpi – 40 226 Sudac: Graham Poll Engleska Strijelci: 0:1 – Micoud 13 1:1 – Trezeguet 65 2:1 – Emerson 89

Utakmica u Torinu pokazala je da optimizam Werdera nije bio bez temelja Momčad iz Bremena dugo je držala u šaci vodeći sastav Serie A i da nije bilo nevjerojatne pogreške gostujućeg vratara Werder bi se našao među osam najboljih momčadi Lige prvaka

Na samom početku susreta promrzle gledatelje na Delle Alpiju dodatno je zaledio Johan Micoud Christian Schulz je u 13 minuti odlično pronašao francuskog veznjaka koji je prebacio natrčalog Buffona Čak dva pogotka prednosti u prvom susretu bilo je 3:2 Werder je držao sve do 65 minute a onda je Pavel Nedved poput furije uletio u gostujući šesnaesterac a David Trezeguet je samo gurnuo loptu u mrežu

U 88 minuti vratar Werdera Tim Wiese koji je do tog trenutka branio sjajno postao je tragičar utakmice Jedna lagana lopta koju je već držao u naručju ispala mu je iz ruke točno na nogu Emersona kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu Tom je nevjerojatnom pogreškom Wiese izbacio Werder

Villareal – Rangers 1:1 0:1
Stadion El Madrigal – 23 000 Sudac: Alain Hamer Luksemburg Strijelci: 0:1 – Lovenkrads 12 1:1 – Arruabarrena 49

Iako su obje utakmice osmine finala Lige prvaka između Villarreala i Rangersa završile bez pobjednika Španjolci su zbog više postignutih pogodaka u gostima izborili plasman među osam najboljih Četvrtfinalista je odlučio prvi susret u Glasgowu koji je završio je 2:2 pa u uzvratu na stadionu Madrigal hrabrim Škotima rezultat 1:1 nije dostatan za prolaz

Bodreni velikom podrškom svojih navijača nogometaši Rangersa nisu mogli bolje otvoriti utakmicu U 12 minuti Peter Lovenkrands odlično je pratio akciju Thomasa Buffela te je jedan odbijanac lagano pospremio u mrežu

Škotska nada u prolaz dalje trajala je do 49 minute a tada je ubacivanje Forlana pred gostujuća vrata kapetan Villareala Arruabarrena pretvorio u izjednačujući gol Do kraja utakmice Španjolci su mogli i do glatke pobjede ali napadač Franca je u čak tri navrata loše reagirao u vrlo izglednim situacijama

Preuzeto sa: www iskon hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …