Prvi bod za afričke momčadi

U posljednjoj utakmici prvog kruga Tunis i Saudijska Arabija su odigrali sukladno ukrajinskim željama U dvoboju punom preokreta Saudijci su pobjedu ispustili u drugoj minuti nadoknade

Sastav Rogera Lemerrea prekinuo je crni niz afričkih predstavnika četiri utakmice četiri poraza i to pogotkom u 92 minuti ali malo je vjerojatno da su Orlovi iz Kartage zadovoljni remijem Bila je to druga utakmica H skupine – završilo je 2:2

Tunižani i Saudijci odigrali su utakmicu s dva različita poluvremena – prvo je u potpunosti pripalo Afrikancima a drugo Azijcima Tunis koji se nada da bi napokon mogao izboriti plasman u osminu finala krenuo je angažirano u dvoboj protiv nominalno najslabije ekipe u skupini

Takav se pristup isplatio u 23 minuti Jedan od brojnih centaršuteva u kazneni prostor Saudijske Arabije nije bio uspješno očišćen pa je lopta pala pred Ziada Jazirija koji je potegnuo iz prve i vrlo dobrim udarcem svladao Zaida

Do kraja prvoga dijela Tunižani nisu iskoristili prigode za povećanje vodstva pa im se u nastavku ležerniji pristup osvetio Poravnanje je stiglo u 57 minuti kada je Noor ubacio pred tuniška vrata a tamo je Yassir Al-Kahtani pokraj dvojice braniča zakucao loptu pod prečku

Prednost Saudijskoj Arabiji donio je njihov legendarni napadač Sami Al-Jaber i to samo dvije minute nakon ulaska u igru Saudijci su izveli izvanredan protunapad u tri poteza su stigli do gola a ključne poteze izvela su dvojica pričuvnih igrača

Al-Hawsawi je odlično gurnuo loptu prema Al-Jaberu koji je rutinirano svladao Boumnijela Al-Jaber je tako postigao pogodak i na trećem svjetskom prvenstvu od četiri na kojima je nastupio bio je strijelac i 1994 u SAD-u te 1998 u Francuskoj

Bod Tunisu donio je Radhi Jaidi u drugoj minuti sudačke nadoknade Snažni branič Tunisa stigao je pred vrata Saudijaca i bio najviši u skoku pred Zaidovim golom te je glavom pospremio centaršut Jazirija u mrežu

Tunis – Saudijska Arabija 2:2 1:0

München Allianz Arena Gledatelja: 66 000 Sudac: Mark Shield Australija Strijelci: 1:0 – Jaziri 23 1:1 – Al-Kahtani 57 1:2 – Al-Jaber 84 2:2 – Jaidi 90