Tvrđava Gradina Srebrenik

Poraz BiH u Japanu

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prvom ovogodišnjem prijateljskom susretu u Tokiju poražena od Japana sa 3:0 0:0 Golove su postigli Nakazawa u 68 i Yamase u 83 i 88 minuti

Susret je protekao u dominaciji japanskih nogometaša koji su veći dio meča imali terensku inicijativu i stvarali prilike S druge strane izabranici selektora Mehe Kodre koji u debiju na klupi reprezentacije BiH nije mogao računati na većinu igrača koji nastupaju u inozemstvu uglavnom su branili svoj gol pokušavajući iz kontranapada ugroziti golmana protivničke ekipe

U prvom poluvremenu nogometaši BiH uspjeli su zaustaviti napade Japanaca zahvaljujući pravovremenim intervencijama odbrane predvođene golmanom Hasagićem No u drugom poluvremenu Japanci su još ofanzivnije krenuli ka golu što im se isplatilo u 68 minuti kada su nakon jednog kornera i uigrane akcije pogotkom Nakazawe došli do vodstva Na 2:0 povisio je Yamase u 83 minuti nakon kontranapada i nuspjele ofsajd zamke nogometaša BiH a isti igrač je u 88 minuti postavio konačnih 3:0

Za reprezentaciju BiH susret s Japanom počeli su: Hasagić Spahić Merzić Nikolić Vidić Damjanović Jovanović Žižović Hrgović Vladavić i Raščić U drugom poluvremenu ušli su Jugo Regoje Štilić i Škoro

Preuzeto sa: www sport ba

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …