Poljski bedem pao u 91. minuti

Cijelu je utakmicu Elf napadao no poljski vratar Borucu je imao svoj dan Od 75 minute Nijemci su imali i igrača više pogodili su i dvije grede da bi u 91 minuti Neuville konačno probio poljsku obranu

Šesnaest je utakmica prvoga kola iza nas a drugo su otvorili domaćini i Poljska Različitog su raspoloženja ove dvije reprezentacije ušle u međusobni obračun na dortmundskomWestfalenu Nijemci ohrabreni uvjerljivom pobjedom nad Kostarikom a Biało-czerwoni razočarani zbog neočekivano glatkog poraza protiv Ekvadora Tako su oba sastava i izgledala na travnjaku

Nijemci su cijelu utakmicu pritiskali Poljake no prvi su polupriliku imali gosti ali je Smolarek pucao preslabo za Lehmanna Odmah u sljedećoj akciji Ballack je odlično pronašao Klosea ali poljski vratar Boruc je sjajno reagirao i pokazao da će to biti njegov dan U 21 minuti Lahm je opet sjajno pogodio Klosea u glavu ali lopta je prošla tik uz vratnicu

Njemački pritisak je rastao sijevalo je sa svih strana ali se Boruc u prvom poluvremenu iskazao s nekoliko vrlo dobrih intervencija Na ruku mu je išla i nepreciznost Klinsmannovih izabranika Najbolju priliku prvoga dijela nije iskoristio Podolski koji je sa samo dva metara prebacio poljskog vratara no lopta nije ušla u mrežu

Od početka drugog poluvremena igrala se još žešća viktorija na poljska vrata dok su Poljaci uglavnom prijetili iz kontre Jednu takvu u 57 minuti nije iskorstio Jelen koji je pucao ravno u Lehmanna U 63 minuti na sceni je ponovno bio Klose ali Boruc je i dalje bio nesavladiv U 75 minuti Poljska je ostala s desetoricom na terenu jer je zbog drugog žutog kartona iz igre morao Sobolewski

Bio je to znak za totalni napad Njemačka je pucala iz svih oružja probali su Klose Lahm Borowski ali je poljski čuvar mreže bacao u očaj domaće navijače U 90 minuti domaćini su u istoj akciji dvaput pogodili gredu ali nagrada za bolju igru stigla je minutu kasnije Odonkor je sjajno ubacio za Neuvillea koji je postigao jedini ali pobjednički gol za Elf

Njemačka – Poljska 1:0 0:0

Dortmund Westfalen stadion Gledatelja: 65 000 Sudac: Medina Cantalejo Španjolska Strijelac: 1:0 – Neuville 90