Tvrđava Gradina Srebrenik

Pioniri zamalo da osvoje međunarodni turnir

Pioniri Gradine imali su sansu da osvoje prvo mjesto na tradicionalnom međunarodnom turniru Brcko 2008 vec prvi dan Nakon pobjede domacina Brckog nad ekipom Skoplja iz Makedonije nasi su bez problema savladali KK Modricu
Trecu utakmicu nasi su odigrali sa KK Brcko
Prvu cetvrtinu u obje utakmice odigrala je nasa mlađa petorka jer prije svega zeljeli smo da na turniru igraju svi Protiv Brckog nasi mlađi pioniri se nisu snasli i to previsoka ekipa domacih koristi i vode sa 14-0 U nastavku igramo sa najjacom petorkom koji sjajnom igrom prave seriju 33-15 u drugoj cetvrtini i na odmor se odlazi pri rezultatu 33-29 za Gradinu Domacini u ovom mecu nisu bili nimalo naivna ekipa nego prvenstveno dobrom igrom nasih dolazimo u vodstvo
Treci period ponovo nastavljamo sa dobrom igrom i stvaramo visak od cak 8 poena
U cetvrtom periodu kada smo imali sansu da utakmicu rutinski privedemo kraju nasi pioniri dozvoljavaju sebi da naprave nekoliko nelogicnih poteza misleci da je utakmica zavrsena prije kraja Dva vezana pogotka Brcaka i projektil za tri poena pa opet pogodak 61-60 za Brcko U posljednjoj minuti imali smo ponovo pobjedu u rukama Kenan Kaltak je u posljednjoj minuti bio cak cetiri puta na liniji za slobodna bacanja od kojih nije pogodio ni jedno U stvari posljednje je pogodio ali su usli u reket prije suta cime je sudija opravdano ponistio pogodak desava se i to ne treba im zamjeriti
Ipak treba cestitati djeci na zalaganju i odlicnoj igri Dobra stvar je sto su svi kosarkasi ulazili u igru jer moramo misliti i na sljedecu sezonu koja vec uskoro treba da zvanicno da pocne

Sutra igramo sa ekipom Skoplja koji su ubjedljivo savladali Modricu To ce biti utakmica za drugo mjesto jer su domacini vec osigurali prvo mjesto Nadamo se drugom mjestu i jos jednoj međunarodnoj pobjedi Kosarkaskog kluba Gradina Srebrenik