Van Nistelrooy i Raul bili su krvnici Dinama na Bernabeuu Lyon se prošetao kroz Bukurešt Manchester se u Lisabonu osvetio Benfici za prošlogodišnju eliminaciju a slavio je i Arsenal te Olićev CSKA

GRUPA E

Real Madrid – Dynamo Kijev 5:1
Steaua – Lyon 0:3

Kijevljani su Madrid došli po rehabilitaciju za debakl protiv Steaue a otišli su potučeni do nogu I lakši za 10 000 dolara s koliko će ih zbog nove blamaže kazniti predsjednik Surkis Obrana gostiju predvođena Sablićem bila je na mukama svih 90 minuta a potonula je u prvih pola sata igre – strijelci su bili Van Nistelrooy u 22 i Raul u 27 minuti

Na kraju prvoga dijela u listu strijelaca upisao se i Reyes a u drugoj minuti nastavka Milevski je smanjio domaće vodstvo Najbolji strijelac Lige prvaka u povijesti Raul svoj je drugi gol na susretu zabio u 61 minuti i još jednom potvrdio da obožava igrati protiv Kijevljana – među strijelce se upisao na četiri od zadnjih pet utakmica ova dva kluba U 68 minuti isključen je i gostujući vratar Šovkovski no Dinamo je primio još samo jedan pogodak Strijelac Van Nistelrooy u 70 iz jedanaesterca

I drugi je susret ponudio laganicu Iako je Steaua trijumfalno promarširala kroz Kijev prije dva tjedna protiv Lyona rumunjski igrači nisu imali šanse Pogotovo kada je svoj dan imao sjajni brazilski razigravač Juninho koji je asistirao kod sva tri pogotka gostiju U 43 minuti Rumunje je načeo Fred seriju je nastavio Tiago u 55 da bi Benzema na samom kraju utakmice stavio točku na i

GRUPA F

Benfica – Manchester United 0:1
Celtic – FC Kopenhagen 1:0

Crveni vragovi stigli su na mjesto nesreće – prošle je sezone Benfica na svom Luzu izbacila Otočane iz Lige prvaka svladavši ih u presudnoj utakmici za prolazak skupine Stoga su Fergusonovi igrači ovaj put imali motiv više i opasnog Luisa Sahu Francuski napadač zabio je jedan ali pobjede vrijedan pogodak u 60 minuti

Celtic Park je proslavio još jednu veliku pobjedu u samo četiri dana Za vikend su Strachanovi igrači porazili najljućeg suparnika u škotskom prvenstvu Rangers a u Ligi prvaka su nastavili niz neporaženost protiv danskih klubova sedam pobjeda dva remija Pogodak odluke postigao je Kenny Miller u 36 minuti iz jedanaesterca

GRUPA G

CSKA Moskva – Hamburger SV 1:0
Arsenal – Porto 2:0

U Moskvi je bilo dosadno na terenu ali vatreno izvan njega Petorica navijača HSV-a ozlijeđena su u napadu huligana u podzemnoj željeznici Nakon šetnje moskovskim središtem 80-tak Nijemaca uputilo se prema stadionu ali na stanici ih je napalo 50-tak navijača CSKA Najbrži su uspjeli pobjeći dio ih se sakrio u obližnju nacionalnu biblioteku ali desetak ih je dobilo batine

Na travnjaku je presudio tek jedan pogodak Brazilac Dudu je u 59 minuti donio pobjedu moskovskom sastavu HSV je zadnje četiri minute igrao bez isključenog Lautha koji je na terenu proveo svega šest minuta

Nogometaši Arsenala podarili su treneru Wengeru najljepši poklon za desetu godišnjicu na klupi Topnika U formu se vratio Thierry Henry koji je u 38 minuti majstorski zabio za vodstvo domaćih da bi u trećoj minuti nastavka asistirao Hlebu za drugu pobjedu londonskog sastava ove sezone

GRUPA H

AEK Atena – Anderlecht 1:1
Lille – Milan 0:0

Grčki doprvak AEK i dalje je vlasnik jednog od najgorih rekorda u Ligi prvaka I u 20 susretu elitnog nogometnog natjecanja atenski klub nije ubilježio pobjedu Na svom stadionu Grci su protiv Anderlechta odigrali neodlučeno Gosti su poveli pogotkom Frutosa u 25 minuti no tri minute kasnije izjednačio je Julio Cesar

Lille je još jednom pokazao da je momčad koja teško prima ali i zabija pogotke Prošle je sezone francuski prvoligaš na šest susreta Lige prvaka postigao tek jedan gol a domaći strijelci ni protiv Milana nisu pronašli put do mreže Nisu se iskazali ni gostujući napadači pa je logičan ishod utakmica 0:0

Preuzeto sa: www net hr