Olimpic preokretom do pobjede nad Gradinom

Otvaranje susreta u Tuzli pripalo je gostujućem timu iz Sreberenika. U 22. minuti Poparu je u kaznenom prostoru oborio Bojan Regoje, te je dosuđen penal, a Regoje je isključen. Adnan Likić je preuzeo odgovornost, te je pogodio za vodstvo Gradine od 1:0.

Muharemović je u 30. minuti iz slobodnog udarca zaprijetio golu Gradine, ali je lopta otišla pored gola, da bi dvije minute kasnije Smajić izašao sam pred golmana Gradine Pirića, no mladi golman tima iz Srebrenika dobro brani. Škahić je potom uzvratio, ali se na odmor otišlo vodstvom gostiju iz Srebrenika od 1:0.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Olimpic stiže do poravnanja. Irhan Smajić je ovaj put uspješniji od Pirića, te je pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1. Iako su imali igrača manje, Olimpic je imao terensku inicjativu u ovom susretu. Gradina se uspješno odbranila sve do 76. minute, kada za vodstvo Olimpica od 2:1 pogađa Marko Mišić.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te je Olimpic stigao do zaslužene pobjede u ovom susretu.