Olićeva utakmica života u Lyonu

Pamtit će se da je Bayernu osmo finale najvećeg klupskog natjecanja donio hrvatski napadač hat-trickom na Gerlandu. Nevjerojatni Ola je Lyonu podario komplet golova, zabivši lijevom i desnom nogom te glavom, a ujedno je iznudio i crveni karton Crisa.

Lyon – Bayern 0:3 (0:1)
Lyon. Stadion Gerland. Gledatelja: 41.000. Sudac: Massimo Busacca (Švicarska). Strijelac: 0:1 – Olić (26), 0:2 – Olić (67), 0:3 – Olić (78).

LYON:
Lloris – Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho (od 46. Gomis) – Gonalons, Makoun – Govou, Delgado (od 67. Pjanić), Bastos – Lisandro (od 79. Ederson).

BAYERN:
Butt – Lahm, Van Buyten (od 46. Demichelis), Badstuber, Contento – Hamit Altintop, Van Bommel, Schweinsteiger (od 78. Alaba), Robben (od 76. Klose) – Olić, Müller.

Nakon što je u prvom susretu polufinala Lige prvaka u Münchenu golom Robbena stekao minimalnu prednost, Bayern je na krilima veličanstvenog Ivice Olića slavio i u uzvratu s 3:0 te osmi put u svojoj povijesti izborio finale najboljeg europskog klupskog natjecanja koje će se 22. svibnja igrati na Santiago Bernabeu.

Domaći navijači su na Gerlandu stvorili paklenu atmosferu, no Ola ih je ohladio već u trećoj minuti kada je ukrao loptu Lyonovoj obrani i idealno poslužio usamljenog Müllera koji je neobjašnjivo poslao loptu pokraj gola.

U desetoj minuti Bayern je imao novu izglednu priliku, lopta je ‘šetala’ ispred domaćeg peterca, no Olić je zakasnio na ubacivanje.

Napadač hrvatske reprezentacije se u 22. minuti neviđenom energijom izborio za opasno ubacivanje koje je obrana Lyona u zadnji čas izbacila izvan kaznenog prostora, a četiri minute kasnije Olić je doveo svoju momčad u vodstvo.

Nakon što mu je Müller asistirao, a Ola okrenuo čuvara i desnom nogom zabio za vodstvo Bayerna. Lyon je u 31. minuti imao priliku za povratak u utakmicu kada je Bastos na drugoj stativi ostao sam, ali je s nekoliko metara pucao pokraj gola.

Iznimno Olićevo zalaganje na terenu su navijači bavarskog velikana već na kraju prvog poluvremena nagradili skandiranjem njegovog imena.

Prvi pokušaj u nastavku utakmice pripao je domaćinu u 50. minuti, no Gomis je pucao visoko preko grede, dok je Bayern uzvratio u 53. brzom kontrom koju je povukao Robben, odigrao povratnu loptu za Schweinsteigera, koji je iz prve pucao malo preko gola.

Olić je konstantno terorizirao domaću obranu, a u 59. minuti mu je u sprintu s dvije noge ‘uletio’ kapetan Lyona Cris, koji je za taj start dobio žuti karton, a nakon što je teatralno zapljeskao sucu Busacci, ‘zacrvenjelo’ mu se pred očima i morao je u svlačionicu.

Ola je večer iz snova na Gerlandu nastavio u 67. minuti kada je zabio za 2:0. Na asistenciju Altintopa hrvatski napadač je pravovremeno ušao u kazneni prostor i ljevicom plasirao loptu u mrežu pored nemoćnog Llorisa.

Novu odličnu šansu imao je u 73. minuti kada je pobjegao obrani Lyona, no u posljednji trenutak stigao ga je Bastos i spriječio hrvatskog napadača da postigne hat-trick, dok mu je tri minute kasnije Makoun u odlučujućem trenutku skinuo loptu s noge.

Ipak, Olić je sam dotukao Lyon u 77. minuti kada je glavom postigao svoj sedmi gol u Ligi prvaka u devet utakmica postavši tako, uz Cristiana Ronalda, drugi strijelac Lige prvaka, a ispred njega se nalazi tek Lionel Messi koji ih je ove sezone zabio osam.