Novi problemi za Ronalda

Status brazilskog nogometaša Ronalda u madridskom Realu pogoršao se nakon promašenog penala u posljednjem minutu duela sa Valencijom On je u subotnjoj utakmici na teren ušao u 62 minutu i iznudio penal za Madriđane pošto ga je golman Valencije Santijago Kanizares oborio u svom šesnaestercu

Kanizares je međutim uspio da odbrani Ronaldov šut rezultat je ostao 0:0 pa je Real ostao bez važnih bodova u utrci za titulom šampiona

Brazilski reprezentativac koji je posljednji put strijelac bio 4 februara priznao je da stvari `ne idu kako bi trebalo`

`Samo ja mogu da se izvučem iz ove situacije Siguran sam da ću uz dosta rada uspjeti` rekao je Ronaldo za `El Pais`

Posljednji Ronaldov kiks pojačao je spekulacije da će Brazilac na kraju sezone promijeniti sredinu Njemu ugovor sa Realom ističe 2008 godine a prošlog mjeseca je rekao da razmišlja da napusti Madrid pošto je umoran od stalnih kritika navijača na utakmicama svog tima

Brigu za Ronalda izrazio je i predsjednik Brazila Luis Inasio Lula da Silva koji je nogometašu uputio pismo podrške Loša forma ugrozila je i šanse Ronalda da predvodi reprezentaciju Brazila na Svjetskom prvenstvu koje će 9 juna početi u Njemačkoj

Preuzeto sa: www sport ba