XVI kolo A1 Lige KS BiH, 18.03.2012. godine, TŠC Brčko DC

KK „BRČKO DC“ – KK „GRADINA“     66:80 (14:17, 14:22, 19:12, 19:29)

KK „BRČKO DC“ : Todorović, Demirović, Vuković 3, Hadžović, Mojić, Marković 28, Šarenac, Ahmetbašić 6, Nešić 8, Karamović, Vidaković 2, Mikić 19. Trener: Šećerović Rasim.

KK „Gradina“ : Lipjankić, Hodžić I. 5, Adrović, Kaltak, Karić, Horozić 29, Nurkanović 25, Hodžić J., Đonlić 10, Gopo 2, Bečić, Hasić R. 9. Trener: Vladmir Mićanović.

Nova pobjeda na kontu KK Gradine ovaj put ubilježena je u Brčkom kod isoimene ekipe. Teška utakmica tim prije što su domaćinu bodovi potrebni za opstanak a Gradini za 2. mjesto u A1 Ligi. U prvoj četvrtini naši košarkaši su imali slabiji početak nego u dosadašnjim utakmicama tako da je završeno sa 17:14 u korist KK Gradine.

U drugoj četvrtini naši košarkaši su odigrali bolju odbranu te još bolje u napadu tako da je krajnji rezulata na poluvremenu glasio 28:39 za košarkaše Gradine. U drugom poluvremenu KK Brčko dolazi na 4 poena zaostatka, međutim to je bio maksimum od domaćina nakon čega košarkaši Gradine ubacuju u veću brzinu i serijom od 19:4 završavaju utakmicu za ubjedljivu pobjedu od 80:66.

Kod Gradine istakli su  se Horozić sa 29 i Nurkanović sa 25 postignutih poena.

Treba napomenuti da je veliki doprinos u odbrani i pobjedi Gradine dao mladi reprezentativac Irfan Hodžić sa 5 poena, 11 skokova i čak 8 osvojenih lopti.

Kod ekipe KK Brčko DC istakli su se iskusni Marković sa 28 i Mikić sa 19 poena.

Slijedeće kolo naši košarkaši su domaćini ekipi KK „Promo Donji Vakuf“ koja je na programu u nedjelju, 25.03.2012.

Ovim putem KK Gradina želi da se zahvali svojim navijačima popularnim „Apačima“ koji su svojim navijanjem u Brčkom dali podstrek našim košarkašima da ubilježe novu pobjedu. Zahvala ide i sponzorima utakmice u Brčkom, a to su  „Srebrenik trans“ d.o.o. te Motel „Gradina“ Srebrenik.