Nigerija u polufinalu

Reprezentacija Tunisa neće obraniti kontinentalni naslov – afričke prvake u četvrtfinalu su boljim izvođenjem jedanaesteraca zaustavili Nigerijci osvetivši im se za poraz prije dvije godine

Nogometaši Nigerije plasirali su se u polufinale afričkog Kupa nacija nakon što su u četvrtfinalnom ogledu u Kairu pobijedili Tunis boljim izvođenjem jedanaesteraca 6:5 Susret je inače završio s neodlučenih 1:1

Nigerija je povela već u 6 minuti pogotkom Victora Nsofora Obinne Tunižani su samo devet minuta poslije imali idealnu priliku za izjednačenje no Jose Clayton nije uspio iskoristiti jedanaesterac Ipak tuniski nogometaši uspjeli su početkom nastavka zabiti gol vrijedan produžetaka – strijelac je bio Karim Hagui u 49 minuti

Junak utakmice naposljetku je postao nigerijski vratar Vincent Enyeama koji je obranio četiri jedanaesterca – jedan tijekom utakmice a tri za vrijeme izvođenja kaznenih udaraca Sjajnu partiju okrunio je vlastitim pogotkom s bijele točke