Neredi na Vicente Calderonu

U posljednjem susretu 29 kola španjolskog prvenstva Sevilla je u gostima pobijedila Atletico 1:0 ali dvoboj u Madridu pred 40 000 gledatelja pretvorio se u farsu

Nogomet je kao i u nekoliko prijašnjih susreta španjolske Primere ponovo bio u drugom planu

Utakmicu na stadionu Vicente Calderon obilježili neredi navijača zbog kojih je utakmica bila prekinuta čak 40 minuta a pokazana su čak tri crvena kartona domaćim igračima

Do prekida je došlo u 76 minuti nakon što je Sevilla povela pogotkom Antonija Puerte ali atmosfera se naelektrizirala već četiri minute ranije kada je sudac Miguel Angel Ayza Gamez isključio veznog igrača Atletica Petera Luccina

Isključenje i vodstvo gostiju izazvali su bijes navijača koji su zatrpali travnjak stadiona raznim predmetima Pritom je vratar Seville Andres Palop pogođen u leđa Prekid je trajao 40 minuta a potom je susret nastavljen

U samo šest minuta nastavka utakmice čak dva igrača Atletica zbog su grubih prekršaja zaradili jednosmjernu kartu prema svlačionici Crveni karton prvo je zaradio Bugarin Martin Petrov 79 minuta a potom i Luis Perea 85

Utakmica je mogla proći i bez spomenutih nereda da su gosti iz Seville iskoristili svoje velike prilike u prvom poluvremenu

Naime u 16 minuti vratar Atletica Leo Franco obranio je jedanaesterac Fredericu Kanouteu a u 31 je opet briljantno reagirao kada je izvođač najstrože kazne bio Javier Saviola

Preuzeto sa: www iskon hr