Tvrđava Gradina Srebrenik

Nati čiste mreže u drugi krug

Švicarska je u važnom meču protiv Južne Koreje ostvarila drugu pobjedu i prošla u osminu finala Kuhnovi su izabranici ujedno i jedina momčad koja u dosadašnjem tijeku turnira nije primila pogodak

Uoči zadnjeg kola u skupini G na stolu je bilo nekoliko mogućih scenarija Odluka o putnicima za osminu finala rješavala se u trokutu Francuska – Švicarska – Južna Koreja a dvije potonje reprezentacije u izravnom su dvoboju trebale odlučiti tko ide kući a tko ostaje u Njemačkoj

Utakmica je od samog početka bila vrlo živa a bolje su u nju ušli Švicarci U 10 minuti Tranquillo Barnetta se odlično ubacio u korejski šesnaesterac ali njegov udarac u zadnji je čas blokirao Choi Možda i ključan trenutak utakmice dogodio se sredinom prvoga poluvremena

U 23 minuti Phillipe Senderos je zabio vodeći pogodak za Švicarsku koji je dao veliki zamah njegovim suigračima a pomalo šokirao Taeguk Warriorse Bio je to rijetko viđeni gol braniča Arsenala koji je glavom poslao loptu u mrežu ali se pritom sudario s braničem Choijem pa su obojica okončala duel s puknutim arkadama

Krvavi Senderos potrčao je u slavlju ka klupi a jednako krvavi Choi u očaju je stajao u petercu Južnokorejanci su potom stisnuli završnicu prvoga dijela odigrali su vrlo dobro a najbolju prigodu propustio je Lee kojem je udarac skinuo sigurni vratar Zuberbühler

Na drugoj je strani opasno prijetio Hakan Yakin koji je u samo dvije minute dvaput ugrozio južnokorejska vrata Prvo je bombom iz slobodnjaka prisilio vratara Woon-jaea na paradu dok je drugi pokušaj švicarskog napadača završio u bloku korejske obrane

U drugom dijelu Yakina je u šansama zamijenio Alexander Frei Napadač Rennesa je sjajnu prigodu imao u 64 minuti kada ga je odlično pronašao Cabanas no njegov udarac završio je u vratnici Ali sve mu se vratilo u 77 minuti

Sudac Elizondo pustio akciju u kojoj se lopta od Kim Jin-kyua odbila do Frei a švicarski je napadač lako zaobišao vratara i postavio konačnih 2:0 Taj gol je izazvala velike proteste Azijata jer je pomoćni sudac mahao zaleđe Pomoćnik međutim nije vidio da je lopta do Freija došla zahvaljujući suparničkom igraču no zato je glavni sudac ispravno procijenio situaciju

Švicarska – Južna Koreja 2:0 1:0

Hannover Niedersachsenstadion Gledatelja: 43 000 Sudac: Hector Elizondo Argentina Strijelci: 1:0 – Senderos 23 2:0 – Frei 77

ŠVICARSKA
Zuberbühler – P Degen Müller Senderos Djourou 53 Spycher – Wicky Behrami 88 Vogel Cabanas Barnetta – H Yakin Margairaz 71 – Frei Izbornik: Köbi Kuhn

JUŽNA KOREJA
Lee Woon-jae – Lee Young-pyo Ahn Jung-hwan 63 Choi Jin-cheul Kim Jin-kyu Kim Dong-jin – Kim Nam-il Lee Ho Park Chu-young Seol Ki-hyeon 66 – Park Ji-sung Cho Jae-jin – Lee Chun-soo Izbornik: Dick Advocaat

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …