Minimalna pobjeda, velika prednost

Nakon sjajne akcije igrača utakmice Drogbe pobjedu domaćinu donio je Joe Cole Liverpool sada mora zabiti dva a ne primiti niti jedan Protiv Chelseaja to je sve samo ne jednostavno

Chelsea – Liverpool 1:0 1:0
London Stadion Stamford Bridge Gledatelja: 39 483 Sudac: dr Markus Merk Njemačka Strijelac: 1:0 – Joe Cole 29

Chelsea
Čech Paulo Ferreira Ricardo Carvalho Terry A Cole Obi Mikel Lampard Makelele J Cole Wright-Phillips 85 Ševčenko Kalou 76 Drogba

Liverpool
Reina Arbeloa Carragher Agger Riise Gerrard Xabi Alonso Pennant 83 Mascherano Zenden Bellamy Crouch 53 Kuyt

Chelsea je od početka krenuo kudikamo odlučnije i agresivnije Već u 8 minuti veliku šansu imao je Lampard ali je goste fantastičnom reakcijom spasio vratar Reina Odmah potom malo je neprecizan sa 16 metara bio Ševčenko

U 16 minuti Drogba nije pravovremeno uposlio kao duha samog Colea pet minuta kasnije sveprisutni napadač iz Obale Slonovače je za milimetar zakasnio na jedan centaršut ali u 29 minuti preoprezna se koncepcija osvetila inače sjajnom taktičaru Rafi Benitezu

Akciju je povukao Carvalho dodao do Drogbe Didier se lakoćom otarasio mladog Danca Aggera koji se tijekom cijele utakmice pošteno napatio čuvajući napadača Bluesa i potom izvrsno centrirao za Joea Colea Egzekucija je bila na razini čitave akcije – 1:0

Osim jednog bezopasnog udarca Kuyta Liverpool u prvom dijelu prema naprijed nije napravio ništa U nastavku je ušao Crouch i u prvih 15-20 minuta drugog dijela Redsi su bili bolja momčad Gerrardov fantastičan projektil ljevicom u tom je razdoblju skinuo Čech

U završnici opet Chelsea Prvo Drogba glavom kraj gola pa Drogba asist za strijelca Colea čiji vrlo dobar udarac brani Reina i za kraj opet malo Drogbe U sudačkoj nadoknadi nakon Lampardova kornera opet je sve nadvisio ali nije pogodio

Jose Mourinho i društvo tako na uzvrat odlaze s pozamašnim kapitalom Prije dvije sezone Liverpool je prošao ali tada je na Stamford Bridgeu bilo 0:0 U revanšu koji se igra prvog dana svibnja Chelsea će vjerojatno biti jači za Ballacka i Essiena

Preuzeto sa: www net hr