Minimalna pobjeda Bayerna protiv Lyona

Nogometaši Bayerna su u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka u Muenchenu pobijedili Lyon sa 1:0.

Jedini pogodak postigao je Arjen Robben u 69. minuti.

Susret je protekao u dominaciji bavarske ekipe, koja je napadala tokom svih 90 minuta.

Bayern je u 37. minuti ostao s igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Ribery zbog oštrog starta.

No, i pored toga njemački tim je bio opasniji na terenu, pogotovo nakon što je i Lyon ostao s desetoricom igrača zbog drugog žutog kartona Toulalana u 54. minuti.

U 69. minuti Robben je šutirao sa 20 metara po sredini gola i iznenadio loše postavljenog golmana Lyona Llorisa.

U dresu Lyona nastupio je i bh. reprezentativac Miralem Pjanić, koga je u 56. minuti zamijenio Macoun.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 27. aprila u Lyonu.