Tvrđava Gradina Srebrenik

Milan prvak Europe

Bila je to klasična Milanova pobjeda uz klasične golove dobrog starog Pippa Inzaghija Prvi je zabio ramenom drugi nakon što je izbjegao zaleđe Liverpoolu novi preokret nije uspio

Milan – Liverpool 2:1 1:0
Atena Olimpijski stadion Gledatelja: 63 000 Sudac: Herbert Fandel Njemačka Strijelci: 1:0 Inzaghi 45 2:0 Inzaghi 82 2:1 Kuyt 89

Milan
Dida – Oddo Nesta Maldini Jankulovski od 79 Kaladze – Gattuso Pirlo Ambrosini Seedorf od 90 Favalli Kaka – Inzaghi od 88 Gilardino

Liverpool
Pepe Reina – Finnan od 88 Arbeola Agger Carragher Riise – Pennant Mascherano od 77 Crouch Xabi Alonso Gerrard Zenden od 59 Kewell – Dirk Kuyt

Dvije je godine talijanski gigant čekao na naplatu duga iz finala 2005 kada je Liverpool u četvrt sata stigao zaostatak od tri gola Na dojmljivom olimpijskom zdanju u Ateni bila je to sasvim druga utakmica u kojoj su rosso-neri na svoj karakterističan način stigli do pobjede

Praktički su iz tri udarca zabili dva gola Englezi su bili bolja i aktivnija momčad ali nisu imali jednog tako lukavog spretnog i sretnog centarfora kao što je Pippo Inzaghi koji je iz jedne šanse postigao dva gola i Milanu donio šesti naslov prvaka Starog kontinenta

Talijani su u prvom poluvremenu do 45 minute uputili tek jedan ne odveć opasan udarac u okvir gola pravu prigodu nisu stvorili ali su uz veliki poljubac sreće na poluvrijeme otišli s prednošću Kaka je izborio slobodni udarac točno na 22 metra

Pucao je Pirlo lopta je na putu prema golu pogodila natrčalog Inzaghija u rame promijenila smjer i prevarila nemoćnog Reinu Prije velikog slavlja milanista Liverpool je nametnuo svoj atletski ritam i bio dosta opasniji iako su i Redsi samo jednom pucali u Didin okvir

U 10 minuti najbolji igrač poraženih u Ateni Jermaine Pennant oteo je loptu Jankulovskom i solidno pucao s deset metara iskosa ali Dida je bio u punoj formi Opak je bio i projektil Xabija Alonsa u 27 koji je prohujao malo kraj vratnice

Benitezova momčad i u nastavku je imala inicijativu ali teško su Englezi dolazili u šanse Daleko najbolju imao je Gerrard u 63 nakon pogreške Gattusa ali je opet spasio Dida Sedam minuta prije toga Milan je teško oštećen

Kaka je krenuo sam prema Reini ali je pomoćni sudac signalizirao zaleđe U nedopuštenoj poziciji bio je Inzaghi Brazilac sasvim sigurno ne U posljednjih pola sata Redsi su krenuli na sve ili ništa – iznenađujuće je ušao oporavljenik Kewell a Bellamy? očekivano Crouch

U 82 minuti priča je bila gotova Sijevnula je čuvena i ubojita Milanova kontra Kaka je gurnuo loptu Inzaghiju koji je poput jegulje izbjegao zaleđe zaobišao Reinu gurnuo loptu u mrežu i tako u sam smiraj svoje karijere još jednom dosegnuo zvjezdane vrhunce

Posljednji trzaj Liverpoola stigao je nakon što je Kuyt glavom poslije kornera matirao Didu ali za novi preokret više nije bilo ni vremena niti snage Uostalom čuda poput istanbulskog događaju se jednom u sto a ne jednom u dvije godine

Preuzeto sa: www net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …