Milan da, Inter ne

Lavove je tek nekoliko minuta dijelilo od polufinala ali sudbina je po tko zna koji put izabrala Rossonere Još jedna promašena sezona Intera Žuta podmornica najveća je senzacija Lige prvaka

Milan – Lyon 3:1 1:1
Milano Stadion San Siro Gledatelja: 80 000 Sudac: Terje Hauge Norveška Strijelci: 1:0 – Inzaghi 25 1:1 – Diarra 31 2:1 – Inzaghi 88 3:1 – Ševčenko 90 3 Prva utakmica 0:0

AC Milan
Dida – Stam od 24 Costacurta Nesta Kaladze Serginho – Gattuso od 78 Maldini Pirlo od 71 Ambrosini Kaka Seedorf – Inzaghi Ševčenko
Trener: Carlo Ancelotti

Lyon
Coupet – Clerc Cris Caçapa Abidal – Govou od 83 Reveillere M Diarra Wiltord Juninho Malouda – Fred od 71 Carew
Trener: Gerard Houllier

Premda konačan rezultat sugerira relativno laganu pobjedu Milana talijanski velikan teškom se mukom plasirao u polufinale Francuski prvak je do 88 minute držao 1:1 rezultat koji mu je osiguravao plasman među četiri najbolje momčadi a što je još važnije Francuzi su igrali odlično i posve ukočili domaće zvijezde No trenutak nepažnje sve je promijenio

Početne nespretnosti Dide gosti nisu znali kazniti ali je zato Milan poveo iz prvog pravog udarca na gol – u 25 minuti centrirao je Seedorf a naklonio se Filippo Inzaghi koji je istrčao umjesto očekivanog Gilardina Međutim svega šest minuta kasnije Mahamadou Diarra je glavom iz gužve okrunio odličan Juninhov centaršut

Od tog trenutka gosti su dominirali travnjakom Bodreni s gotovo deset tisuća navijača sigurno su držali remi koji ih je vodio k najvećem uspjehu u povijesti kluba Međutim mala neopreznost francuske obrane i mnogo sreće pokopali su nade Lyona da će nakon dva uzastopna neuspjeha preskočiti četvrtfinale No Francuzima treća sreća nije upalila Zato Milanova vreća sreće nema dna

Ključni trenutak zbio se u 88 minuti Duga lopta Kaladzea aterirala je kod Ševčenka uslijedio je udarac u stativu lopta se po liniji otkotrljala do druge vratnice a onda su je Inzaghi i Kaka gotovo zajednički pogurnuli u mrežu U sudačkoj nadoknadi Andrij Ševčenko je prihvatio Clercov poklon i osigurao Rossonerima nastavak natjecanja A tamo ih čeka Barcelona Ili možda ipak Benfica?

Villarreal – Inter 1:0 0:0
Villarreal Stadion El Madrigal Gledatelja: 24 000 Sudac: Kiros Vassaras Grčka Strijelac: 1:0 – Arruabarena 58 Prva utakmica 2:1 za Inter

Villarreal
Viera – Javi Venta Quique Alvarez Pena Arruabarrena – Senna Tacchinardi Riquelme Sorin od 78 Josico – José Mari od 78 Guille Franco Forlan od 90 Javi Calleja
Trener: Manuel Pellegrini

Inter
Toldo – J Zanetti Samuel Materazzi Cordoba – Veron od 85 Julio Cruz Cambiasso Stankovic Figo od 75 Mihajlović – Adriano Recoba od 56 Martins Trener: Roberto Mancini

Plasmanom među četiri najbolje momčadi Starog kontinenta Žuta podmornica je ostvarila najveći uspjeh u povijesti Prije dvije godine u svom prvom nastupu u nekom od europskih kupova stigli su do polufinala Kupa UEFA-e Ove sezone napravili su još veći podvig – u prvom nastupu u Ligi prvaka izborili su plasman među četiri najbolje momčadi

Španjolci su u uzvratu potpuno nadigrali goste – prošli su zbog gola u gostima iako su zaslužili uvjerljiviji trijumf Inter koji niti ove sezone neće osvojiti ništa veliko ni važno za 90 minuta gotovo da nije stvorio pravu šansu Daleko najbolji čovjek na travnjaku bio je domaći playmaker Juan Roman Riquelme

Sjajni Argentinac majstorski je dirigirao igrom Villarreala a u 58 je minuti i asistirao za presudni zgoditak Njegov ubačaj iz slobodnog udarca u mrežu je glavom poslao Arruabarena Taj stoper zabio je i odlučujući pogodak u osmini finala protiv Pršinih Rangersa I prije i poslije gola Španjolci su bili kudikamo opasniji

No raspoložen je na vratima bio Francesco Toldo koji je u nekoliko navrata odlično obranio udarce Riquelmea Forlana i Jose Marija te je najzaslužniji što je El Madrigal drhtao do isteka 94 minute No nije trebao jer po razvoju događaja Inter ne bi zabio da se igralo do sudnjeg dana Villarreal će se za finale boriti protiv Arsenala ili Juventusa

Preuzeto sa: www iskon hr