Messi Barcelonin Mesija

Nije prošlo niti pola sata a na Nou Campu je već bilo 2:2 Slijedilo je isključenje Oleguera sjajan pogodak Ramosa i potom kulminacija drame – hat-trick Argentinca u 91 za 3:3

Najveći španjolski a možda i europski derbi još jednom je donio spektakularan nogomet Iako su Barça i Real u okršaj ušli uzdrmani ispadanjima iz Lige prvaka te brojnim ozljedama uzbuđenja su se na prepunom Nou Campu nizala kao na tekućoj traci

Neumoljivi nizozemski egzekutor Ruud van Nistelrooy već je u 5 minuti milimetarski preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Valdesa Šest minuta trajalo je vodstvo Reala – u 11 je Lionel Messi prvi put izjednačio

Vatromet se nastavio u 13 minuti kada je najslabija domaća karika Oleguer srušio Gutija za čisti penal S bijele točke hladnokrvan je realizator bio Van Nistelrooy Novo poravnanje Messija i Nistelrooyja Barcelone i Reala dogodilo se u 28 minuti

U posljednjim trenucima prvog dijela težak udarac Kataloncima Nesmotreni Oleguer zaradio je drugi žuti Bila je to potpuno opravdana odluka suca Alberta Undiana koji je osim tog crvenog podijelio još osam žutih i odlično odradio težak posao

Sredinom nastavka gosti su iskoristili brojčanu prednost i potpuno zagospodarili terenom Triput je u razmaku od pet minuta Valdes obranio zicere Van Nistelrooyju ali je u 73 i večeras vrlo dobri Barcelonin vratar bio nemoćan

Iz slobodnog udarca centrirao je Guti a stoper Sergio Ramos iako leđima okrenut golu i s Puyolom za vratom glavom od prečke je donio treće vodstvo Kraljevskom klubu Čovjek više i gol više – Real je bio koračić od velike pobjede

No u prvoj od četiri minute nadoknade ponovno se ukazao katalonski Mesija Sjajno ga je proigrao Ronaldinho a omaleni Argentinac se poput šila zabio u suparničku obranu prevario Helgueru ljevicom svladao izvrsnog Casillasa te postavio konačni 3:3 i najpravedniji rezultat jedne sjajne utakmice

Preuzeto sa: www net hr