Manchester United odbranio titulu

Nogometaši Manchester Uniteda osvojili su naslov prvaka Engleske

U posljednjem 38 kolu Premier lige Manchester je u gostima savladao Wigana sa 2:0 i prvenstvo okončao sa dva boda više od drugoplasiranog Chelsea Prvi gol postigao je Cristiano Ronaldo u 33 minuti iz penala a konačnih 2:0 za 17 titulu Manchestera postavio je Ryan Giggs u 80 minuti

Chelsea jedini konkurent Manchesteru za naslov prvaka u posljednjem kolu remizirao je s Boltonom 1:1 Chelsea je doveo u vodstvo Ševčenko golom u 62 minuti a poravnao je Kevin Davies u 90 kada je već bilo poznato da je United prvak Engleske

Pored Manchstera i Chelsea u Ligi prvaka sljedeće sezone igrat će Arsenal i Liverpool koji će morati u kvalifikacije dok će u Kupu UEFA nastupiti Everton i Aston Villa