Liverpoolu remi, Feneru prednost

Arsenal je zasluženo poveo u 23 minuti golom Adebayora no samo tri minute kasnije uzvratio je Kuyt U Istanbulu dva gola Deivida najprije je gađao vlastitu a potom i onu pravu mrežu

Arsenal – Liverpool 1:1 1:1
London Emirates Stadium Sudac: Pieter Vink NIZ Strijelci: 1:0 Adebayor 23 1:1 Kuyt 26

Kako sada stvari stoje lako bi se moglo dogoditi da momci Arsenea Wengera sezonu završe praznih ruku

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka odigranoj u Londonu Liverpool je protiv Arsenala izborio 1:1 što je rezultat koji u ovom trenutku više prostora ostavlja treneru Redsa Rafaelu Benitezu

Doduše nije Španjolac proživljavao ugodne trenutke u prvih dvadeset minuta pogotovo nakon što je dvije sjajne prigode propustio Robin Van Persie nakon čijeg je drugog pokušaja Arsenal i poveo

Bombu Nizozemca s dvadesetak metara Jose Reina odbio je u korner no čuvar Liverpoolove mreže bio je posve nemoćan pri udarcu glavom Emmanuela Adebayora koji je ostao posve sam nakon ubačaja

Liverpool je ipak došao do pogotka izjednačenja a zbilo se to samo tri minute kasnije u režiji čovjeka koji sve ove godine taj klub i vuče prema vrhu – nezamjenjivog Stevena Gerrarda

Kapetan gostiju prevario je svog čuvara na vrhu lijeve strane kaznenog prostora potom je ubacio u peterac odakle Dirku Kuytu nije bilo teško zatresti mrežu

Arsenal je potom opasno navalio po drugi pogodak a pogotovo je živo bilo u nastavku kada su se prilike samo redale ispred Reine

Liverpool svejedno do kraja nije popustio a što je tome bilo tako bio je kriv i sudac Pieter Vink koji je u 66 minuti propustio Arsenal nagraditi najstrožom kaznom

Kuyt je bez ikakve dvojbe rukama na tlo oborio Aleksandra Hleba međutim ravnatelj utakmice odlučio je gostima progledati kroz prste

Fenerbahçe – Chelsea 2:1 0:1
Istanbul Sükrü Saraçoglu Sudac: Claus Bo Larsen DAN Strijelci: 0:1 Deivid 13 – autogol 1:1 Kazim-Richards 64 2:1 Deivid 81

Mateja Kežman zaprijetio je uoči dvoboja bivšem klubu da bi se na stadionu Sükrü Saraçoglu mogao provesti kao bos po trnju međutim Chelsea se očito nije udostojio ozbiljno prihvatiti tu izjavu

Iako londonska momčad u Istanbulu nije pretrpjela nepopravljivu štetu u uzvratu na Stamford Bridgeu za šest dana morat će hvatati pobjedu

Domaća je momčad na kraju slavila 2:1 no na početku nije pošlo po dobrome

Rano su nadanja Fenerbahçea primila prvi udarac već u 13 minuti ogleda kada je De Souza Deivid zatresao vlastitu mrežu

Florent Malouda tada je nabacio s lijeve strane a nesretnik je u pokušaju da loptu skrene u korner neobranjivo zatresao vlastitu mrežu

Istog je trenutka splasnuo početni entuzijazam turskog kluba te se Chelsea iz minute u minutu sve više počeo oslobađati

Osobito su sigurno gosti igrali u obrani a potvrdu toga lako je bilo pronaći i u podatku da Fener u prvih 45 minuta nije uspio uputiti niti jedan udarac u okvir gola

To se međutim promijenilo u nastavku kada je pričuvni igrač Colin Kazim-Richards izjednačio u 64 minuti i to u trenucima dok je Chelsea dominirao

Gosti su pogodak primili prilično naivno a za sve je bilo krivo jedno jako loše namješteno zaleđe koje je Mehmet Aurelio ismijao dugom loptom

Kazim je prihvatio poklon na rubu šesnaesterca te se sjurio u kazneni prostor odakle ja lako i pogodio

Petneast minuta kasnije i potpuni preokret nesretnik s početka priče odlučio je opaliti s tridesetak metara te je čitav stadion odjekivao Deivid Deivid nakon što je njegova bomba završila u rašljama za zanimljiv uzvrat

Preuzeto sa: www net hr