Lavovi su kraljevi

Prošle sezone Real je na Gerlandu primio tri komada ove dva iako je trebao i više Bitku za Britaniju dobio je ManU a Arsenal je slavio u Hamburgu Englezima su pomogli suci

Premda je na klupi Kraljevskog kluba ove godine sjedio jedan od najcjenjenijih trenerskih umova Fabio Capello u Lyonu opet nije bilo kruha za Real Gostujuća obrana iako je u njoj bio i ponajbolji obrambeni igrač na svijetu Fabio Cannavaro u prvih je 45 minuta bila na neviđenoj streljani

Francuska momčad je u prvom poluvremenu uputila deset udaraca na suparnička vrata od čega je čak devet išlo u okvir Casillasa su matirali Fred 10 i Tiago 31 U nastavku su se gosti pribrali i bili barem ravnopravni no nije to bila večer Van Nistelrooyja

U toj skupini velik je posao napravila Steaua koja je jedini sastav iz istočne Europe koji je pobijedio u 1 kolu Lige prvaka Možda stoga što su igrali protiv istočnjaka a možda i zbog toga što u obrani Kijevljana nije bilo zbog žutih kartona suspendiranog Gorana Sablića

Pogotke za rumunjsku momčad postigli su Sorin Ghionea 3 Valentin Badea 24 i Nicolae Dica 43 79 dok je strijelac za Dynamo bio Sergej Rebrov 16 Pet golova vidjeli su i gledatelji na rasprodanom Old Traffordu

Manchester je Celtic svladao zgodicima Louisa Sahe 30-11m 40 i Olea Gunnara Solskjaera 47 dok su strijelci za Celtic bili Jan Vennegoor of Hesselink 21 i Shunsuke Nakamura 43 Sudac Michel domaćinima je poklonio penal nakon nepostojećeg prekršaja golmana Boruca na Giggsu

Šveđanin Froejdfeldt bio je najbolji igrač Arsenala u Hamburgu Već u 10 minuti dosudio je penal za goste i isključio domaćeg vratara Kirschteina Sve to potpuno neopravdano S bijele točke Wengerovu je momčad u vodstvo doveo Gilberto Silva

Prednost Topnika u 53 je fantastičnim udarcem s 20-ak metara udvostručio Tomaš Rosicky dok je poraz HSV-a ublažio Boubacar Sanogo u nadoknadi Arsenal je na AOL Areni bio lišen usluga ozlijeđenog Thierryja Henryja

Porto i CSKA su odigrali bez pogodaka Ivica Olić je za Moskovljane igrao zadnjih četvrt sata Dario Šimić je vrlo korektno odradio punu minutažu kontra skromnih Grka Za Milan su zabijali Filippo Inzaghi 17 Yoann Gourcuff 41 i Kaka 77 – 11m