KUP UEFA

Odigrano je prvih 13 susreta šesnaestine finala Kupa UEFA-e U čak sedam dvoboja slavili su gosti Srna i Šahtar u samom su finišu izbjegli debakl u Francuskoj

Nogometaši Rome nastavili su veliku pobjedničku seriju Nakon što su u prvenstvu nanizali devet trijumfa Rimljani su na gostovanju pobijedili Club Brugge 2:1

Strijelci za Romu koja je od 27 minute igrala bez isključenog De Rossija bili su Vanaudenaerde 44-autogol i Perrotta 74 dok je pogodak za domaćine postigao Portillo 60

Lille je pred 12 000 gledatelja pobijedio Šahtar 3:2 Domaćin je golovima Nicolas Fauverguea 20 Geoffreya Dernisa 58 i Petera Odemwingiea 78 sve do 88 minute vodio 3:0

No gosti su u posljednjim trenucima utakmice smanjili na 3:2 Pogotke su postigli Brandao 88 i Ciprian Marica 89 Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je za Šahtar svih 90 minuta

Nogometaši Rapid Bukurešta priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u Berlinu Herthu 1:0 0:0 Pobjednički pogodak postigao je Negru iz jedanaesterca u 66 minuti

Hertha je utakmicu završila bez dvojice isključenih igrača – Boatenga 74 i Madlunga 84

U dvoboju nizozemskog Heerenveena i Steaue slavili su gosti 3:1 Domaćin je poveo pogotkom Arnolda Brugginka u 24 minuti no Rumunji su u nastavku utakmice preokrenuli rezultat Strijelci su bili Nicolae Dica 30 Dorin Goian 76 i Sorin Paraščiv 78

Schalke je u Gelsenkirchenu pred 50 tisuća gledatelja pobijedio Espanyol 2:1 Strijelci su bili Marcelo Jose Bordon 67 i Fabian Ernst 89 a za Španjolce Luis Garcia 35

Bolton i Marseille su odigrali bez pogodaka dok je Udinese s 3:0 porazilo Lens Pogotke su postigli Di Natale 35 i Barretto 61 82 Tardelli i Robert osigurali su Betisu solidnu zalihu 2:0 uoči uzvrata u Alkmaaru

Sevilla je u Moskvi svladala Lokomotiv 1:0 pogotkom Jordia Lopeza 74 a istim rezultatom je u Trnavi bugarski Levski Sofia pobijedio slovačku Artmediu Petržalku zgoditkom Emila Angelova 9

Strasbourg je u Loveču dobio bugarski Litex 2:0 pogocima Le Pena 2 i Dianea 83 Pobjedu je ostvario i Basel protiv Monaca Strijelac jedinog gola bio je Degen u 78 minuti Gostujući trijumf ostvario je i ruski Zenit protiv Rosenborga Strijelci su bili Aršavin 22 i Keržakov 32

Preuzeto sa: www iskon hr