XIV kolo A1 Lige KS BiH, Sportskoj dvorani Kakanj, 09.03.2012.

KK „KAKANJ“ – KK „GRADINA“      90:70     (32:14, 08:19, 26:18, 24:19)

KK „Kakanj“ : Mušinbegović, Dedić A. 4, Hadžić, Muflizović 4, Dedić As. 22, Ejzalija, Peljto 17, Suljić 10, Herceglija, Begovac 26 Suljagić 4, Čaluk 2. Trener: Jakub Genjac

KK „Gradina“ : Lipjankić, Hodžić I. 4, Kaltak, Hasić I., Karić, Horozić 22, Nurkanović 16, Hodžić J. 2, Đonlić 10, Gopo 6, Bečić, Hasić R. 10. Trener: Vladmir Mićanović

Košarkaši Gradine ovo kolo doživjeli su poraz od prvoplasirane ekipe KK Kakanj sa 90:70. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvoj četvrtini kada su košarkaši Kaknja ostvarili prednost od 18 poena razlike koju su praktično zadržali do kraja utakmice. Loše otvaranje utakmice koštalo je Gradinu 4. poraza u ovoj sezoni. U drugom periodu igre Gradina je zaigrala čvršću odbranu u kojoj je prednjačio mladi reprezentativac Irfan Hodžić te Alen Horozić. Taj period Gradina je limitirala domaće igrače na samo 8 postignutih poena pa se na poluvrijeme otislo sa 40:33 za KK Kakanj.

U drugom poluvremenu loša igra u odbrani Gradine daje Kaknju zasluženo vodstvo od 15 razlike. Na kraju 4. perioda igre svi igrači Gradine su dobili svoju minutažu na terenu pa je kranji rezultat glasio +20 poena razlike za košarkaše Kaknja.

Treba napomenuti da je KK Kakanj jedina ekipa u A1 Ligi koja nije osjetila gorčinu poraza u XIV odigranih kola.

Slijedeće kolo koje ja na programu u Srijedu, 14.03.2012. KK Gradina će u Sportskoj dvorani Srebrenik ugostit ekipu KK „Limometal“ iz Cazina. Utakmica počinje u 17:30 te pozivamo sve ljubitelje sporta u Srebreniku da dodju i podrže naše košarkaše.