Kaka i društvo tricom u finale

Manchester je potopljen na San Siru Milanovu fantastičnu igru pogocima su okrunili Kaka Seedorf i Gilardino U Ateni 2007 za pehar Lige prvaka borit će se isti suparnici kao i u Istanbulu 2005

Milan – Manchester United 3:0 2:0
Milano Stadion San Siro Gledatelja: 67 000 Sudac: Franck de Bleckere Belgija Strijelci: 1:0 – Kaka 11 2:0 – Seedorf 30 3:0 – Gilardino 78

Milan
Dida – Oddo Nesta Kaladse Jankulovski – Gattuso 85 Cafu Pirlo Ambrosini – Seedorf – Kaka 86 Favalli Inzaghi 67 Gilardino

Manchester United
Van der Sar – O Shea 77 Saha Brown Vidić Heinze – Fletcher Scholes Carrick – Cristiano Ronaldo Rooney Giggs

Ništa od engleskog finala U uzvratnom polufinalnom susretu Lige prvaka odigranom pod pravim prolomom oblaka Milan je s 3:0 svladao Manchester United i tako obilato nadoknadio 2:3 poraz iz prve utakmice na Old Traffordu

Taj ove sezone toliko kritizirani Milan u pravo je vrijeme dohvatio idealnu formu i pokazao svu svoju snagu Strašni Manchester koji je u četvrtfinalu demolirao Romu na San Siru je deklasiran Ne samo rezultatski već i igrački

Domaćini su od prve sekunde nošeni gromoglasnom podrškom s tribina krenuli uraganski Kaka i Seedorf već su u prvim minutama mogli poništiti prednost Engleza iz prvog susreta No gol je visio u zraku bilo je pitanje trenutka kada će Van der Sar kapitulirati

Neizbježno se dogodilo u 11 minuti Clarence Seedorf koji se u posljednje vrijeme nametnuo kao prvi Kakin sekundant glavom je vratio loptu na 16 metara a brazilski je čarobnjak ljevicom pogodio malu mrežicu nemoćnog gostujućeg vratara

Niti nakon primljenog pogotka Manchester nije imao pravi odgovor I dalje su rosso-neri dominirali travnjakom i stvarali prigode Već poslije pola sata igre finalist se dobro nazirao Seedorf se na rubu šesnaesterca riješio Carricka i Vidića te potom efektno pogodio donji lijevi kut

Do poluvremena se mogao proslaviti i Pippo Inzaghi U nastavak su Englezi ipak krenuli nešto odlučnije u prvih 20-ak minuta drugog dijela igralo se uglavnom na Milanovoj polovici ali stopostotnu prigodu Fergusonovi nogometaši nisu imali

Nesta i Kaladze sredili su Rooneyja Giggs je bio neraspoložen Scholes rezerviran Carrick nevidljiv a čovjek kojem se najviše zviždalo – Cristiano Ronaldo jedan od najboljih igrača na svijetu – potpuno je odsječen od strane čovjeka kojem se najviše pljeskalo Milanov bull-terijer Gennaro Gattuso još jednom je odradio strašan posao

U drugom poluvremenu Milan je konstantno prijetio iz kontri S protokom vremena ManU se sve više otvarao analogno tome i ostavljao kratere u svojoj obrani Kaka je u 53 izvrtio Vidića ali nešto je morao obraniti i Van der Sar

Sve je riješeno u 78 minuti Gilardino je skoro kod centra primio loptu sam kao duh sjurio se prema vratima i zatim hladnokrvno zabio posljednji čavao u Manchesterov lijes

U Ateni će se Milanu sučeliti Liverpool Ta utakmica igra se 23 svibnja Prije dvije godine isti suparnici odigrali su nezaboravni finale Talijani su nakon prvog poluvremena vodili 3:0 Englezi u nastavku stigli do 3:3 i poslije produžetaka i jedanaesteraca osvojili naslov prvaka

Preuzeto sa: www net hr