Jusuf Nurkić odigrao solidan meč u ubjedljivom porazu Portlanda na otvaranju nove sezone

Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je solidan meč u porazu svog tima Portland Trail Blazersa protiv Utah Jazzersa rezultatom 120:100 u prvom susretu nove NBA sezone.

Već na poluvremenu je bilo jasno da je tim Utaha puno spremniji ušao u ovaj susret te da će upisati pobjedu na otvaranju nove sezone, a nakon što su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 32:25 na pauzu su otišli s velikom prednošću od čak 21 poena. Bilo je 65:44.

U nastavku meča Jazzersi su rutinski čuvali stečenu prednost, igrali su mirno i nisu previše srljali u napadu, a na kraju su i stigli do pobjede te tako na najbolji način otvorili novu sezonu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Mitchell i Gobert sa po 20 poena, dok je kod Portlanda najefikasniji bio McCollum sa 23 poena.

Jusuf Nurkić je na terenu proveo nešto više od 20 minuta, a za to vrijeme uspio je ubaciti 13 poena te upisati po tri skoka i asistencije uz šut iz igre 5/9. Naš najbolji košarkaš je dva puta šutirao za tri poena, jednom je pogodio, a vrijedi izdvojiti još jednu ukradenu loptu i oba pogođena slobodna bacanja.

Phoenix – Dallas 106:102

Objava Jusuf Nurkić odigrao solidan meč u ubjedljivom porazu Portlanda na otvaranju nove sezone pojavila se prvi puta na Radio Srebrenik.