Tvrđava Gradina Srebrenik

Iran politički iskoristio Bayern

Njemački nogometni prvak Bayern iz München pobijedio je u prijateljskom susretu u Teherenu pred 50 000 gledatelja iransku momčad Persepolis 2:1 2:1

Iranci su poveli pogotkom Ansariana u 26 minuti Bavarci su izjednačili pogotkom Michaela Ballacka u 35 minuti dok je pobjednički pogodak za goste postigao Guerrero u posljednjoj minuti prvog dijela

Iranci su gostovanje jedne od najuglednijih europskih momčadi u Teherenu iskoristili za veliki političku promociju i to u trenucima dok Iranu prijete sankcije jer je nastavio svoje nuklearne aktivnosti

Iran je početkom tjedna skinuo pečate sa svojih nuklearnih postrojenja i nastavio nuklearna istraživanja za koja je Međunarodnom agencijom za atomsku energiju ustvrdila da obuhvaćaju i obogaćivanje urana

Ova utakmica nije samo veliki sportski događaj već ona ima i političko značenje Nijemci su svojim dolaskom u našu zemlju poslali svijetu poruku rekao je iranski dopredsjednik Mohamad Aliabadi

U taboru bavarske momčadi su međutim odbili insinuacije kako ova utakmica ima političku pozadinu

Naše gostovanje u Teheranu ima samo sportski značaj i nema nikakve veze s politikom izjavio je kapetan Bayerna Oliver Kahn dok se sportski direktor Uli Hoeness obračunao s kritikama iz domovine zašto je Bayern uopće u ovom trenutku gostovao u Iranu

Naše gostovanje možemo nazvati mirovnom misijom Nalazimo se na pripremama u Dubaiju i bilo nam je zgodno skoknuti do Teherana Bojkot sportskih događaja neće riješiti političke probleme prokomentirao je Hoeness

Nastavak nuklearne aktivnosti nije prvi grijeh zbog kojeg se Iran u posljednje vrijeme našao na udaru međunarodne zajednice Predsjednik Irana Mahmud Ahmadinedžad nedavno je pozvao na risanje Izraela za zemljopisne karte svijeta a potom je i holokaust nazvao mitom što ga je proizveo zapadni svijet

Nakon njegova istupa brojne političke stranke predložile su da se Iranu zabrani nastup na predstojećem Svjetskom nogometnom prvenstvu u Njemačkoj

Preuzeto sa: www iskon hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …