Tvrđava Gradina Srebrenik

Het-trikom Damira Smajlovića Gradina proslavila ulazak u Premijer ligu

Detalj sa utakmice

Gradina se od svojih navijača, za najuspješniju sezone u njenoj historiji, oprostila pobjedom od 3:0 nad mostarskim Braniteljem, i to het-trikom Damira Smajlovića, koji je pogađao u desetoj sekundi, 62. i 88.  minuti susreta. Tako je na najbolji mogući način promovisan novi šampion i član Premijer lige. Gradina je tokom cijelog susreta dominirala i bila puno bolja, iako je Džananović već nakon pet minuta igre morao van terena zbog napuknuća mišića, pa je umjesto njega šansu dobio Sanel Alić. Jedinu mrlju na utakmicu bacio je mladi Emir Alić koji je, bez ikakve potrebe, krajem prvog poluvremena zbog udaranja bez lopte zaradio crveni karton. Bio je to još jedan dan najboljeg igrača Gradine Damira Smajlovića, koji je samo još jednom potvrdio klasu i pokazao da će i u premijerligaškom društvu biti najubotiji igla „plavih“. Bio je to njegov 18-ti pogodak. Po završetku susreta navijači su pobjedu i ulazak u PL proslavili sa igračima, koji su ima bacili dresove za uspomenu. Do kraja sezone ostalo je još jedno kolo, kada u subotu Gradina gostuje u Hrasnici kod Famos-Sašk Napretka. S obzirom da ovaj meč nema rezultatskog značaja, jer je domaćin izgubio sve šanse za opstankom, u predgrađe Sarajeva neće putovati najjači tim, koji će proslaviti titulu u nedjelju 10. juna na Trgu Alije Izetbegovića, zajedno sa svojim najvjernijim navijačima.

(Srebrenik.ba)

Silver Kings – pričamo o uspjehu

Ovih dana smo mogli da čitamo odlične vijesti o uspjehu Silver Kingsa, košarkaškog kluba iz …

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.