Tvrđava Gradina Srebrenik

Gradina se obratila Komitetu za suđenje Jakupovića

Edin Jakupović sa pomoćnicima

Nakon primjedbi na suđenje Emira Alečkovića u duelu prvog kola između Gradine i Goška, OFK.Gradina obratila se i Komitetu za normalizaciju N/FSBiH za suđenje Edina Jakupovića na meču Gradina-Olimpic, koji je okončan identičnim rezultatom 1:1. Srebreničani smatraju da su na ovome meču najmanje dvije dvojbene situacije koje su uticale na rezultat i to ona iz 56.minute kada je kapiten gostiju Bućan laktom udario Džafića gdje mu je sudac trebao pokazati javnu a ne usmenu opomenu, s obzirom da je imao već ranije jedan žuti karton, tako da bi Gradina više od pola sata imala igrača više. Drugi sporan detalj je iz 87.minute kada je nakon centaršuta Smajlovića lopta u ruku pogodila Škaljića u kaznenom prostoru gostiju, a sudija Jakupović se nije oglasio i pokazao na kazneni udarac, iako je od mjesta događaja bio udaljen samo nekoliko metara kao i pomoćni arbitar.  U Gradini smatraju da stručne osobe u N/FSBiH trebaju pregledati ovaj snimak i kazati javno jesu li suci pogriješili i oštetili Gradinu te time direktno uticali na rezultat.

(OFKGradina.ba)

Silver Kings – pričamo o uspjehu

Ovih dana smo mogli da čitamo odlične vijesti o uspjehu Silver Kingsa, košarkaškog kluba iz …

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.