Tvrđava Gradina Srebrenik

Gradina sa 5 golova ispratila ekipu Radnika iz Hadžića

U srijedu je Gradina na Gradskom stadionu u Srebreniku slavila protiv zadnjeplasirane ekipe Radnika, rezultatom 5:0.
Već u prvom poluvremenu utakmica je bila riješena  kada je Gradina vodila sa visokih 3:0.
Strijelac prvog gola bio je Damir Smajlović, koji je glavom na assistenciju Huseinbašića zakucao loptu u mrežu gostiju iz Hadžića.
Za drugi pogodak opet je najzaslužniji bio Damir Smajlović. Samo nekoliko minuta nakon prvog gola odlično je prošao po lijevoj strani i poslao loptu do Huseinbašića koji je sa lakoćom pogodio za 2:0.
Prije kraja 1. poluvremena gosti su bili nezainteresirani, a to je iskoristio Malik Smajlović koji je povećao prednost Gradine na 3:0.
U drugom poluvremenu ekipa Radnika je stvorila nekoliko izglednih prilika, ali nisu ih iskoristili.
Do kraja susreta pala su još 2 gola. Veoma raspoloženi Damir Smajlović bio je strijelac 4 pogotka, nakon što se najbolje snašao u jednoj gužvi u šesnaestercu Radnika. Šlag na tortu stavio je Muminović koji je napravio dar – mar u odbrani Radnika i matirao golmana Radnika za konačnih 5:0.

Slijedeće kolo Gradina gostuje u Konjicu.

Silver Kings – pričamo o uspjehu

Ovih dana smo mogli da čitamo odlične vijesti o uspjehu Silver Kingsa, košarkaškog kluba iz …

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.