Gradina pala u Gabeli: GOŠK-u velika tri boda

1Derbi začelja 16. kola BH Telecom Premijer lige, odigrale su momčadi GOŠK-a i Gradine, a slavili su domaćini s minimalnih 1:0.

Susret posljednje i pretposljednje momčadi na tabeli, za GOŠK je predstavljao sjajnu priliku da sa sva tri boda krene u nastavak sezone, kako je na kraju i bilo.

S druge strane, momčad iz Srebrenika je uprkos tome što se jednom nogom već nalazila Prvoj ligi Federacije pružila dosta solidnu partiju, a prva je i zaprijetila Gradina preko Turbića, koji je izašao ispred golmana Solda, koji je odbranio njegov šut.

Imao je i GOŠK svojih prilika, međutim promjene rezultata nije bilo, pa se s početnim rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Početak drugog perioda igre je pripao Gabeljanima, koji su imali inicijativu, što se i isplatilo u 56. minutu susreta, kada se Milenko Bošnjak nakon gužve u petercu Gradine najbolje snašao, te uspio poslati loptu u mrežu slabašnih gostiju.

Ovaj gol Bošnjaka je otvorio igru, Gradina je pokušavala doći do poravnanja, pa se je nervoza sve više uvlačila u redove domaćih igrača.

Ipak, do kraja je GOŠK uspio sačuvati minimalno vodstvo, pa su velika tri boda ostala u Gabeli.