GRADINA – LUKAVAC 1-1

Pobjeda pionira a poraz kadeta od starih rivala iz Lukavca Utakmice 7 kola Lige mladih RKS Tuzla odigrane su danas u Srebreniku između Gradine i Lukavca
Gradina – Lukavac rezultati
Pioniri 58-52 15-10 14-18 10-9 19-15
Kadeti 79-93 19-25 15-24 25-20 20-24

Dobru utakmicu odigrali su pioniri Nasi uspijevaju da dobro otvore utakmicu i brzom igrom anuliraju prednost Lukavcana pod kosem i zavrsavaju cetvrtinu sa zalihom od 5 poena Ipak da Lukavac nije naivna ekipa pokazuje drugi period gdje je pored nastavka dobre igre nase ekipe doslo do vracanja gostiju i prvo poluvrijeme zavrsavamo sa prednoscu od samo 1 poen
Treci period ponovo dobro igramo vodimo 39-31 i u zadnjoj minuti primamo 6 naivnih poena i dozvoljavamo da se gosti ponovo vrate u igru Nakon toga zadnji period smo odigrali bas onako kako smo trebali i pobijedili u veoma teskoj utakmici

Kadeti su poceli kao u prici Vodstvo od 6-7 poena razlike na pocetku polako se stapa i Lukavac sigurnom igrom zavrsava prvi period sa plus 7 Druga cetvrtina nije donijela znacajne pomake u igri Gradine koja zahvaljujuci veoma losoj odbrani pod kosem i naivnim napadima dozvoljava da poluvrijeme zaostanemo cak minus 15 poena
Pocetak trece cetvrtine ponovo smo malo sutevima Hodzica i dobrom odbranom smanjili prednost na minus 7 i ponadali se boljoj igri ali to se nije desilo
Nastavak treceg i kraj cetvrtog perioda Lukavac vraca svoju igru koji preko Nesica Hasanovica i iskusnog -Amira Softica osiguravaju pobjedu Lukavca

Sljedece kolo igramo u Tuzli sa jednom od najboljih ekipa lige Falkonsima da bi u osmom kolu docekali Milenijum Teske utakmice ocekuju Gradinu i danasnji poraz kadeta od Lukavca nije bas dosao u najbolje vrijeme