Tvrđava Gradina Srebrenik

Gradina kao Hoffenheim

Vec polako postajemo hit sezone Nakon treceg kola ostajemo jedna od rijetkih neporazenih ekipa i najvjerovatnije cemo zadrzati prvu poziciju
Prije par sati pobijedili smo ekipu Krivaje iz Zavidivica koja je jedan od pretendenata za ulazak u A1 Ligu F BiH To je nasa treca pobjeda za redom

Jest da je bilo vise nego tesko i naporno jer ukupan rezultat glasio je 100-90 i to poslije produzetka u regularnom dijelu bilo je 87-87 u triler zavrsnici

KK Gradina – KK Krivaja 100-90 30-22 16-13 19-29 22-23 13-3

Sudije Efendic Tuzla Salkovic Tuzla Delegat Selmanovic Tuzla

KK Gradina: Vehabovic 11 Avdic Hercegovac E Hercegovac M 4 Sofic M 17 Begovic 24 Hasic 20 Gavranovic Serifovic 6 Sofic A Taletovic 6 Jasarevic 12 Trener E Bajrektarevic

KK Krivaja: Huskanovic Vrbic 11 Saletovic Maric 20 Dedic 35 Vukovic Milovanovic 23 Demirovic Curanovic Bambur 1 Trener: M Mensur

Poceli smo dobro u napadu nikako u odbrani Bolje da nismo nikako ni igrali odbranu jer su prvih 5 napada gosti sve pogodili uz nasa tri faula koja su im omogucila i dodatna bacanja Ipak pred kraj cetvrtine uspijevamo preko Begovica i Sofica stvoriti solidnu prednost od 8 poena
Drugi period nastavljamo sa istom igrom i vodimo sa 11 poena na kraju drugog poluvremena

Iskusni Zavidovicani predvođeni Maricem i Dedicem pokazuju da su itekako neugodna ekipa i na kraju trece cetvtine smanjuju na samo poen zaostatka Neozbiljnost naseg kapitena Sofica i organizatora Hasica dovode nas pred katastrofu da izgubimo utakmicu jer pet minuta do kraja smo imali cak minus od 10 poena Zadnjih pet minuta momci su dali sve od sebe da stignu zaostatak i dobrom odbranom nad Maricem i Dedicem to i uspijevaju U posljednju minut usli smo sa prednoscu od pola kosa Sedam sekundi prije kraja na linij za slobodna bacanja bili su gosti i imali su pobjedu u rukama kod rezultata 87-86 za nas Ipak pogodio je samo jedno Cak smo mogli u posljednjim sekundama pogoditi za pobjedu ali otisli smo u produzetak

U produzetku smo samo nastavili nasu igru i taj dio smo primili samo 3 a dali 13 poena i demolirali Krivaju Sto poena nismo dugo dali a u ovakvoj konkurenciji i sa ovom ekipom to nije jednostavno

KK Gradina se ponovo zahvaljuje publici u prepunoj dvorani koja nam je dala podrsku kakvu sigurno nema niko ni u A2 a pretpostavljam ni u A1 ligi Svaka Vam cast i hvala na podrsci Ovom pobjedom cemo vjerovatno zadzati lidersku poziciju a naredni vikend idemo u Zivinice po dva nova boda unatoc skautingu koji smo imali veceras s njihove strane u ovoj utakmici jer smo primijetili nekoliko zivinickih kosarkasa u dvorani na ovoj utakmici Pozdrav prijateljima iz KK Zivinice 78 i cestitamo na dobroj igri protiv KK Sloboda Dita u sinocnjoj utakmici